ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 23:26

Alimler'den daha Alim Google!

Alimlerden daha Alim Google!

Google'a Diyanet'te şaşırdı!


Sanal dünyanın hayatımıza ne kadar çok girdiğinin bir kanıtı da Diyanet İşleri başkanından geldi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez yaptığı açıklamada "Artık bir Google çıktı. Bütün âlimlerden daha âlim görünüyor. Ne sorsan Diyanet'ten daha fazla cevap veriyor. Bu yüzden insanlara bilgi yüklemek yetmiyor, o bilginin niteliği önemli" dedi.

İlim Kültür Sağlık Eğitim Çevre ve Sosyal Yardım Vakfı'nın yaptırdığı 'Bayrampaşa İslami İlimler Akademi Yurdu'nun açılışına katılan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, açılışta yaptığı konuşmasında "Bilgi, ilim denildiğinde elbette birinci özelliği ilim niteliği olmalıdır. Yoksa bilgisayarlar bizden daha âlim. Şimdi artık bir Google çıktı. Bütün âlimlerden daha âlim görünüyor. Ne sorsan Diyanet'ten daha fazla cevap veriyor size. Bu yüzden insanlara bilgi yüklemek yetmiyor. O bilginin niteliği önemli. Dinin bir ahlaka ve sorumluluğa dönüşmesi yeterli. O bilginin yaratıcısının rızasına götürmesi önemli ve o bilginin önümüzü aydınlatması önemli" dedi.
 

Mehmet Görmez, din bilgisinin sadece din için olmadığını söyledi ve şu şekilde devam etti:

"Bu topraklarda din bilgisi, dünyayı tanımakta da önemli. Din Kültürü dersi sürekli tartışılıyor. Hâlbuki kavramsal anlamda din bilgisi olmayan bu kültür, türkülerini, şarkılarını bile anlamaz. Çünkü onların içerisindeki kültürler ve kavramlar da bu medeniyete ait kavramlardır. Onun için din bilgisi son derece önemlidir. Dünyamızı, tarihimizi anlamak için, geleceğimizi anlamak için de aynı şekilde önemlidir."

1358971266_125035.jpg

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER