ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Haziran 2014 Perşembe 15:07

Alienware Alpha ile Steam Machine!

Alienware Alpha ile Steam Machine!

Valve'nin Steam Machine ürün gamına ünlü oyun bilgisayarı Alienware'de katılıyor.


Vale’nin kurduğu Steam, bünyesinde sayısız oyunu barındıran ve bu oyunları satın alarak bulutta depolayabileceğiniz istediğiniz zamanda bilgisayarınıza kurup oynayabileceğiniz bir platformdur.

 Kısacası Steam hepimizin daha önce oynamasa bile muhakkak duymuş olduğu Half Life oyununun yazılımcıları yani Valve tarafından geliştirilmiş çevrimiçi oyun satan bir platformdur. 

Steam son dönemde Steam Machine adlı bir platform geliştirerek kendi ekosistemini kurma yolunda çalışmaktadır. Bu yıl çıkartmayı düşündükleri Steam Machine isimli oyun konsollarını 2015 yılına ertelediğini açıklayan firmaya dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden biri olan Dell destek vererek kendi bünyesinde bulunan ve üst segment oyuncu bilgisayarı tasarlayan Alienware’den Steam Machine yapmasını istemiş ve Alienware’de Alpha adında bir ürün geliştirmiştir.

1403178208_steam-alpha.png

Şehir efsanesine dönen Steam Machine oyuncular tarafından tercih edilir mi edilmez mi şu anda bunu söylemek oldukça zor ama üst segment oyuncuların bir oyunu Windows tabanlı bir sistemde oynayacaklarsa kendi PC’lerini yapmak istedikleri de herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

Alpha’nın ilk oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. 500 dolardan başlayan etiket fiyatı olacağı belirtilen Steam Machine bu anlamda konsollarla savaşırken oyunların oynanışları bakımından da aynı performansı verebilir mi bu çok büyük bir soru işareti değil mi?

Alienware’in geliştirdiği Alpha Steam Machine’de İntel i3, i5 ve i7 işlemciler, 4 GB ve katları Ram boyutları ile 802.11ac standardına sahip olacak olacağı belirtiliyor. En üst segmentte bir Alpha yapmak isterseniz ise 500 dolarlık fiyatın 1200 dolarlara çıkabileceği de şimdiden belirtiliyor.

Steam Machine’lerin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyunları buluttan mı yoksa kutulu mu almayı mı tercih ediyorsunuz?

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER