ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Temmuz 2014 Pazartesi 23:54

Akıllı telefonunuzun en yakın arkadaşınız olmasını ister misiniz?

Akıllı telefonunuzun en yakın arkadaşınız olmasını ister misiniz?

4 genç yazılımcının geliştirdiği "Düşünceli" isimli uygulama ile akıllı telefonunuz dile geliyor!


Akıllı telefonumuz ile aramızdaki duygusal yakınlık öyle bir boyuta ulaştıki telefonumuzdan 1 gün bile ayrı kalamıyoruz. Sosyal ağlar, online oyunlar, fotoğraf çekmek ve paylaşmak artık hayatımızın doğal bir parçası oldu. Bu gün size tanıtacağımız uygulama ise telefonunuza daha fazla bağlanmanıza sebep olacak özellikler içeriyor.

Abdül Hamit Demir, Sefa Osman Küçük, Recep Ceylan ve Serkan Alabaş isimli 4 arkdaşın yaptığı bu oyunun adı Düşünceli. Bu oyunda karşınızda sanal biri var ve siz ona ne sorarsanız size cevap veriyor. Sizi anlayamadığı zamanlarda ne sorduğunuzu ve onun doğru cevabının ne olduğunu programa öğreterek daha iyi bir kullanıocı deneyimi yaşamanız sağlanıyor. Bu öğretiyi sadece kendi Düşüncelinize yada online olarak tüm Düşünceli bilgi bankasına gönderebiliyorsunuz. 

1405939259_kelime-ogret.png

Düşünceli'ye hatırlamak istediğiniz bir olayı zamanlayarak size bunu söylemesini sağlatabiliyorsunuz. "Saat 16:00'da kreşten çocuk alınacak" gibi uyarıları da ayarlayabileceğiniz menüsüyle Düşünceli özellikle çocuklar arasında büyük ilgi görecek gibi görünüyor. Yazmaya yeni başlayan bir çocuğun hem harf hem kelime hemde diyalog öğrenmesi için oldukça kullanışlı olabilecek bu programın biraz geliştirlmeye ihtiyacı olsa da başlangıç için oldukça güzel bir programa olduğunu söyleyebiliriz.

1405943855_profil.png

Sizinde canınız sıkıldıysa programı buraya tıklayarak Google Play üzerinden indirip deneyebilirsiniz. Geliştiriciler Düşünceli için şu açıklamayı yapıyor;

Canınız sıkıldığında, Sohbet etmek istediğinizde 'Düşünceli' ile konuşun!Sizinle sohbet ederKelime haznesini tüm kullanıcılar geliştirebilirİsterseniz sadece kendinize özel kelimeler ekleyebilirsinizYine kendinize özel gün içinde bildirim şeklinde gelecek mesajlar ekleyebilirsinizDüşünceli'yi geliştirmemize yardımcı olmak için kelime eklemeniz yeterlidirGörüşleriniz bizim için önemlidir geri dönüş yaparsanız seviniriz

Program ile ilgili sıkıntılarınız ve tavsiyeleriniz olursa mutlaka geliştiricilere ulaşarak bilgi verin. Bu tarz programların dahada artmasını bekliyor ve bu arkdaşlarımıza başarılar diliyoruz.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER