ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2013 Pazar 19:05

Akıllı telefonunuz ruh halinizi ölçüyor!

Akıllı telefonunuz ruh halinizi ölçüyor!

Emotion Sense uygulaması sizin ruh halinizi ölçüyor. İşte uygulamanın ayrıntıları...


Yakında doktorlarınızı cebinizde taşırsanız şaşırmayın. Akıllı telefonlar ve geliştirilen uygulamalar birçok hizmeti sizlere cebinizde taşıma fırsatı sunuyor. Şimdi geliştirilen bir uygulama ise kişilerin ruh halini ölçerek terapistlik görevi yapıyor.

'Emotion Sense' isimli uygulama Cambridge Bilgisayar Laboratuvarı'nda geliştirildi ve kişilerin gün içindeki davranışlarını takip ederek nasıl hissettiğini ölçüyor. Akıllı telefona kurulan uygulama, kişi normal hayatına devam ederken o an nerede olduğuna, çevredeki gürültü miktarına, kimlerle iletişim kurulduğuna dair bilgiler ediniyor ve bu bilgileri analiz ediyor.

Hatta uygulama her gün kullanıcıya o an kendini nasıl hissettiğini soruyor. Seçenekler sunan soruya uygulama üzerinde bulunan pozitif, negatif, uykulu veya aktif hissetme arasında esnek bir şekilde yerleştirilmiş seçenekleri işaretleyebiliyorsunuz. Gün içerisinde gelen bildirim uyarı sayısını siz ayarlayabiliyorsunuz.

Android kullanıcıları için sunulan Emotion Sense Google Play Store'da mevcut.

Hatay patlamasıyla dalga geçen siteye Twitter'dan tepki yağdı Teknolojioku: Hatay patlamasıyla dalga geçen siteye Twitter'dan tepki yağdı

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER