ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 21:08

Akıllı telefonlarda ideal ekran boyutu

Akıllı telefonlarda ideal ekran boyutu

Akıllı telefonlarda hangi boyut sizin için uygun?


Akıllı telefonların günümüzde ki yeri oldukça büyük. Bir çok işlemi yapmak için olanak sağlayan bu cihazlar son zamanlarda insanların vazgeçilmezi haline geldi.

Çeşitli işletim sitemleri, donanım ve tasarıma sahip akıllı cihazlar insanların hayatını oldukça kolaylaştırıyor. Mesela önceden kuyruğa girip yaptığınız fatura ödemelerinizi evde, iş te veya yolda her an her yerde oturduğunuz yerden akıllı telefonunuzun üzerinden yapmanız mümkün. Ee tabii ki böyle bir rahatlığı gücü yeten herkes ister.

1365943612_iphone6-iphoneplus-studio-02.jpg

Ancak kullanıcıların zevkleri farklı olduğu için bu alanda tercihler değişiyor. Tasarım, donanım veya işletim sistemi her kullanıcının zevkine göre değişebiliyor. Kimi iOS işletim sisteminden vazgeçemezken kimileri Android bağımlısı olabiliyor.

İşletim sistemi seçimi yapıldıktan sonra sıra tasarıma geliyor. Tasarım olarak akıllı telefonların bazıları ele sığacak kadar küçükken bazıları da neredeyse tablet boyutuna erişiyor. Son zamanların gözdesi ise ikisinin ortası 5 inç Full HD ekran akıllı telefonlar.

Akıllı telefonların boyutları oldukça çeşitli olarak karşımıza çıkıyor. Phablet adı verilen en büyük boyutlu olanları tek elle kullanmak için herhalde dev olmak gerekiyor. 5 inç modeller belki biraz daha bu konuda kolay olabilir ancak küçük elli kişiler içinde sorun teşkil edebiliyor.

1365763681_galaxy-mega-6.31-595x371.jpg

Sizlere bugünkü sorularımız şöyle olacak.

Akıllı telefonlarda hangi ekran boyutu sizin için ideal boyut?Akıllı telefonunuzu tek elle mi kullanmak istersiniz veya istediğim gibi olduktan sonra iki elimle de idare ederim mi diyorsunuz?Sizce firmalar ekran boyutunda sınırı aştı mı bu konuda sınır ne olmalı?

WordPress sitesi saldırılara karşı nasıl korunur?

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER