ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2017 Çarşamba 11:37

Akıllı telefonlara Türk zırhı!

Akıllı telefonlara Türk zırhı!

Cep telefonu ekranlarında yaşanan çizilme sorunu, çizilmez transparan cam teknolojisi ile son buluyor. İşte bir Türk tarafından geliştirilen teknolojinin detayları!


Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özgür Özer tarafından geliştirilen çizilmez transparan cam teknolojisi MagSpin, Türkiye’nin ilk erken aşama teknoloji fonu olan Diffusion Capital Partners’dan yatırım almayı başardı. MagSpin teknolojisinin, cep telefonundan saate ve diğer giyilebilir teknoloji ürünlerine dek geniş bir kullanım alanı bulunuyor.

Dr. Özgür Özer tarafından geliştirilen çizilmez transparan seramik cam teknolojisi MagSpin, sayesinde cep telefonlarının ekranlarında yaşanan çizilme sorunu ortadan kalkacak.

Akıllı telefon, saat ve diğer giyilebilir teknolojilerin ekranlarında, kamera lenslerinde, diğer sivil ve askeri uygulamalarda kullanılabilen MagSpin teknolojisi; kullanıcı hataları nedeniyle ortaya çıkan ekran çizilmesi, kırılması ve benzeri hasarları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

1489563369_broken-phone.jpg

Şehir Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Programı sayesinde ürünü daha geniş uygulama alanlarında konumlandırmayı ve cep telefonu gibi ürünlerde dünya devi firmalara ekonomik anlamda rakip olmasını sağlayacak doğru iş modelini kurmayı başaran Dr. Özer’in geliştirdiği MagSpin teknolojisi, kısa süre içinde yatırımcı önüne çıkartılmaya hazır hale getirildi.KAYNAK : Akıllı telefonlara Türk zırhı!

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER