ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2014 Cumartesi 22:51

Akıllı bisiklet geliyor!

Akıllı bisiklet geliyor!

Samsung Akıllı Bisiklet, "teknolojik ruh" ile sizi güvende tutmak için tasarlanmış.


Samsung, sektörünün en büyük öncülerinden biri olarak kabul edilebilir. Şirket, sadece bir teknoloji üzerinde çalışmıyor ve sürekli farklı sektörlerden yeni teknoloji ürünleri için testler ve çalışmalar yapıyor.

Samsung şimdi de akıllı bisiklet üretmek için çalışıyor. Samsung Akıllı Bisiklet, akıllı teknolojisi ile sizi güvende tutarken, sağlıklı bir şekilde yolculuk yapmanıza da olanak tanıyor. Şirket, sizin için “teknolojik ruh”sloganıyla, akıllı telefon ile birlikte çalışmak üzere tasarlanmış bisiklet gibi hareketli bir aksesuar yapıyor.

Bisikletin tasarımı, dünyaca ünlü çerçeve kurucusu Giovanni Pelizzoli tarafından yapıldı. Bu özel tasarımda, titreşimleri azaltmak ve düzgün bir şekilde çalışması için bisiklete kavisli şekilleri verilmiş. Ama bisikleti benzersiz kılan, Samsung’un içine yerleştirdiği teknolojidir.

1402728811_screen-shot-2014-06-13-at-4.27.44-pm-710x379.png

Samsung Akıllı Bisiklet, lazer ışınları, bir arka görüş kamerası, entegre GPS ve tüm bunları kontrol eden Arduino anakart ile donatılmış olarak geliyor. Peki Akıllı Bisiklet neler yapıyor?

Lazer ışınlar güvenlik için bisikletin etrafını belirli mesafelerle şerit oluşturarak insanları uyarmanız için yardımcı oluyor. Arka görüş kamerası size arkanızda neler olduğunu görmenizi sağlıyor.  Ayrıca GPS özelliği ile yabancı yerlerde yol bulmanız kolay olacak. Samsung Akıllı Bisiklet daha fazla özelliğe sahip ancak henüz hepsi bilinmiyor.

1402775125_screen-shot-2014-06-13-at-4.27.58-pm-710x370.png

Bakalım Samsung’un Akıllı Bisikleti ilgi görecek mi?

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER