ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Kasım 2014 Cuma 16:17

Akıllı bileklik yolunuzu gösterecek

Akıllı bileklik yolunuzu gösterecek

Intel ve Opening Ceremony tarafından geliştirilen akıllı bileklik MICA, konum bazlı hizmetleri TomTom’dan almak için anlaştı.


TomTom, MICA akıllı bileklikin kişisel asistan özelliğini güçlendirmek için gerçek zamanlı konum bilgileri sağlayacak. Bu özellik, kullanıcıların belli bir lokasyona varış zamanını  tahmin edebilmeleri  ve aynı zamanda bir sonraki randevuya yetişebilmeleri için yola çıkışı dikkate alan akıllı‘Gitme Zamanı/Time to Go’ hatırlatmaları için gerçek zamanlı konum bilgileri veriyor.

1416429436_mice1.jpg

TomTom Lisanslama Yönetici Direktörü Charles Cautley konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu anlaşma TomTom inovasyonunun tüketiciler için giyilebilir teknoloji deneyimine yardımcı olduğunu gösteriyor. Teknolojimiz, içeriğimiz ve kaynaklarımız Intel gibi kurumsal müşterilerimizin, günümüzde mevcut olan en doğru ve kesin konum tabanlı hizmetleri sağlamasına olanak tanıyor.”

1416429453_mice2.jpg

Intel Yeni Cihazlar Grubu'ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ayşegül İldeniz de konuyla ilgili şunları belirtti: “MICA, moda ve teknolojiyi, kadınların çalışma ve sosyal yaşamını tamamlayacak ve yükseltecek şekilde teknoloji özellikleri ve fonksiyonellik ile birleştiriyor. TomTom’un güçlendirdiği akıllı uyarılar (Time to Go) ile MICA, kadınların takvimde tepede olmalarına olanak tanıyor.’’

1416429466_mice3.jpg

TomTom’un Konum Tabanlı Hizmetleri, giyilebilir teknoloji geliştiricilerinin ve kullanıcılarının doğru arama ve navigasyon sonuçları için mekan bilgilerini kolayca entegre etmesini sağlıyor.

Yeni MICA bileziği, Aralık ayı başından itibaren sadece ABD’de satışa sunulacak.

 1416510569_2.jpg

1416510575_3.jpg

 ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER