ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 15:55

Açık Akademi başlıyor

Microsoft Türkiye, ülkemizin ilk ve herkese açık ücretsiz uygulama geliştirme okulu Açık Akademi katılımcılarına yönelik olarak Windows 8 Uygulama Yarışması düzenliyor.


 

Açık Akademi Windows 8 Uygulama Yarışması kapsamında, 22-23 Aralık tarihlerinde Ankara Cyberpark'ta, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Katılımcılar, bu etkinliklerde Windows 8 uygulama geliştirme konusunda uzmanlardan eğitim alabilecek ve hemen uygulamalarını geliştirmeye başlayabilecekler.

Yarışma kapsamında tüm eğitimleri tamamlayarak, 10 Aralık 2012 – 31 Ocak 2013 tarihlerinde 10 adet Windows 8 uygulaması geliştiren herkes Windows 8 cihaz kazanma şansı da yakalayacak. 

Ayrıca katılımcılar bu süreç içerisinde geliştirdikleri uygulamalarla, Şubat ayında gerçekleşecek Açık Akademi’nin 1. yaş etkinliğinde jürinin yapacağı oylamaya katılarak büyük ödülü kazanma şansı elde edebilecek. Şubat ayındaki yarışmanın detayları da kısa bir sure sonra açıklanacaktır.

Açık Akademi Windows 8 Uygulama Yarışmasına kayıt olmak için www.acikakademi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Program:

·         Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi, santralistanbul Kampüsü 
Saat: 09:00 – 17:00

·         Yer: Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Öğrenci Yemekhanesi 
Saat: 09:00 – 17:00

·         Yer: Ankara Cyberpark, Cyberplaza 8. Kat Yemekhane 
Saat: 09:00 – 17:00

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER