ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Mevzi Sağanak
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2014 Pazartesi 14:22

Acer 15.6-inçlik bir Chromebook PC hazırlıyor

Acer 15.6-inçlik bir Chromebook PC hazırlıyor

Küçük ekranlı Chromebook'lara alıştık, ancak bu defa büyük ekranlı bir Chromebook bizleri bekliyor.


Uygun fiyatlı Chromebook bilgisayarlar PC dünyasındaki etkinliğini her geçen gün artıyor. Kullanıcıya ait neredeyse tüm bilgilerin bulutta depolandığı Chromebook PC’ler bugüne kadar 15-inç altında ekran boyutlarına sahip oldu; ancak yeni bir rapora göre Acer 15.6-inç büyüklüğünde bir Chromebook hazırlıyor.

Mart ayında satışa sunulması planlanan 15.6-inçlik Acer C910 Chromebook’ta  Full HD çözünürlüklü ekran kullanılacak. Bilgisayarda 2GB RAM ve 16GB dahili depolamaya yer verilecek. Cihazın ayrıca 4GB RAM/32GB depolama sürümü de mevcut olacak.

Acer C910 Chromebook’un güç biriminde bu defa daha iddialı bir işlemci göreceğiz. Henüz net olmasa da, bilgisayar Intel 5. nesil Broadwell-U Celeron ya da Core i3 işlemciyle güçlendirilmiş olacak. Görünüşe bakılırsa Acer en performanslı Chromebook’lardan birini karşımıza çıkaracak.

Acer C910 Chromebook ilk olarak mart ayında Amerika’da piyasada olacak, kısa bir süre sonra ise Avrupa’da listelenecek. KAYNAK : Acer 15.6-inçlik bir Chromebook PC hazırlıyor

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER