ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 13:43

ABD Patent Ofisi'nde Apple'a kötü haber!

ABD Patent Ofisinde Applea kötü haber!

Samsung ve Apple arasında yaşanan süreçte Samsung lehine bir karar daha verildi.


Apple ve Samsung arasında devam eden patent davaları mobil dünyasının gündemini meşgul etmeye devam ediyor. İkili arasında devam eden davalar hali hazırda dünyanın birçok ülkesine yayılmış durumdayken, özellikle Güney Kore kaynaklı kimi haberlerde ise ikilinin kapalı kapılar ardında söz konusu davaları müzakere yolu ile çözmek istediği belirtilmişti.

İddiaya göre Apple, Samsung’dan cihaz başına 20 ve 30 dolar seviyesinde bir ücret talep ederken, süreç içerisinde yaşanacak patent ihlallerinin önüne geçmek için de Samsung ile bir lisans anlaşması yapmak istiyor. Gelişmeler ne yönde ilerleyecek, bunu bekleyip göreceğiz ancak ABD Patent ve Marka Ofisi Samsung cephesinde memnuniyet yaratacak bir karara imza attı.

1375179494_apple-samsung-trial-1.jpg

Bilindiği üzere ikili arasında en sert geçen dava Amerika’da devam ediyor ve dava için nihai karar geçtiğimiz yaz döneminde verilmişti. İkili yaşanan bu süreçte itirazlarını sunmaya devam ederken, Apple “Pinch to zoom” (parmak hareketleri ile yakınlaştırma) patenti için Samsung’dan cihaz başına talep ettiği 3.10 dolarlık talep, patent ofisi tarafından reddedildi.

Karar elbette Samsung cephesinde olumlu bir hava oluşturdu, fakat süreç müzakere yolu ile çözülmezse ikili arasında yaşanan davalar 2014 yılına da sıçrayarak devam edecek. KAYNAK : ABD Patent Ofisi'nden Apple'a kötü haber!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER