ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 16:53

8 çekirdekli telefonun fiyatı belli oldu

8 çekirdekli telefonun fiyatı belli oldu

Muhteşem performansıyla muhteşem fiyat sunuyor!


Huawei akıllı telefonlar son yıllarda sıkça gündeme gelen telefonlardan oldu. Özellikle 2012 yılında çıkardığı amiral gemileriyle ön plana çıkan Ascend P2 de yüksek seviye telefonlarından biriydi. Windows Phone 8 ile CES 2013'ün gözdelerinden olan Ascend W1'in ardından şimdi de Ascend P2'nin fiyatı belli oldu.

Huawei Ascend P2'nin amiral gemisi olarak gelmesinin en büyük sebeplerinden biri 8 çekirdekli işlemciyle gelmesi. 4+4 çekirdekli telefon olarak satışa çıkacak telefonun en çok merak edilen yönü fiyatı olmuştu. Ancak Çinli firma bu konuda da kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmayacak gibi görünüyor.

Bu sekiz çekirdek konusu üreticilerin genel olarak kullanıcıyı etkilemek için kullandığı bir tabir. Aslında işlemci 4+4 sistemli çalışıyor. İşlemci dört çekirdekle çalışırken, diğer dört çekirdek de pil tasarrufu sağlıyor.

Huawei Ascend P2'nin özellikleri hakkında bilgiler doğruysa gelecek en popüler Android telefon olacak. 4.5-5.0 inç civarında ekranının olması beklenen telefonun fiyatı 480$ olacak. Huawei bu telefonda 3000 mAh batarya kullanmış. Hem kaliteli hem uygun fiyatlı telefonlarıyla Huawei'nin başarılı gidişini sürdüreceği belirtiliyor.1360156981_h1.jpg

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER