ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 07:59

6 inç büyüklüğünde Lumia geliyor

6 inç büyüklüğünde Lumia geliyor

Nokia Lumia serisine büyük bir üye daha geliyor


Yeni telefonlar artık neredeyse küçük bir tablet boyutunda. Aslında hem telefon hem de tablet olarak yani phablet olarak piyasaya çıkmaya başladılar bile. Samsung çizgisinde başlayan büyük ekran yarışı sonunda Lumia’ları da etkiledi.

Nokia Lumia’larından aldığı başarıdan sonra giderek düşen market piyasasındaki yeri konusunda ümit kazandı. Mayıs ayına döndüğümüzde Nokia’nın en büyük modeli 1030idi.

Nokia’nın yeni resmiyet kazandırdığı Nokia Lumia 625 de en büyük modeller arasında yerini almıştı ta ki 6 inçlik model gelene kadar. Lumia 625 4.7 inç boyutlarında gelmişti.

1374796065_gsmarena001.jpg

Çinli bir sitenin sızıtılarında yeni Nokia Lumia’nın taslak fotoğraflarını görebilirsiniz. Ekranın görüntüleri ortaya çıkan Lumia’nın detaylı özellikleri henüz belli değil ancak telefonun oldukça ince olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca böyle büyük ekranlara iyi bir görüntü kalitesi de şart olacak. İşletim sistemi de tahmin etmesi zor olmasa gerek, Windows Phone 8 olacak.

 Şimdilik büyük Lumia ile ilgili bilinenler ve tahminler bu kadar. Yeni bilgileri sizlere aktaracağız.KAYNAK : 6 inç büyüklüğünde Lumia geliyor

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER