ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 21:46

41MP kameralı Nokia EOS cephesinden yeni iddialar!

41MP kameralı Nokia EOS cephesinden yeni iddialar!

Etkileyici bir kameraya sahip olması beklenen telefon hakkında yeni bilgiler gelirken, Nokia cephesinden ise henüz bir açıklama yapılmış değil.


Kamera yetenekleri noktasında yıla damga vurması beklenen Nokia EOS için geri sayıma geçirlirken, telefon cephesinden yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Windows Phone 8 işletim sisteminin sunduğu, sistem yeterlilikleri sebebiyle işlemciden ziyade kamera yetenekleri ile ön planda olması beklenen telefonda 41MP çözünürlüklü bir kamera yer alacak.
1369052318_nokia-eos.jpg

Telefonda flaş ve objektif Nokia 800 PrureView modelinde olduğu gibi konumlandırılacak. Son olarak Lumia 925 ve 928 modellerinde yer bulan Xenon flaş da kameranın detayları arasında yer alacak. Nokia, EOS olarak adlandırılan telefonda, flaşın yanı sıra LED ile netleme desteği de sunacak. Mobil dünyasındaki en iyi kameralı telefon olması beklenen EOS’ta kameranın bulunduğu bölüm bir kapak aracılığı ile kapatılacak. Fotoğraf ya da video çekme moduna geçildiğinde ise kapak otomatik olarak açılacak.

Telefon, Lumia 920’de olduğu gibi 4.5-inç boyutunda HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak. Sahip olduğu kamera yetenekleri sebebiyle kalın bir yapı sunması beklenen telefon polikarbonattan oluşacak. Telefonun resmi tanıtım tarihi hakkında henüz net bir açıklama yapılmış değil.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER