ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 15:29

3GB RAM'e sahip ilk akıllı telefonlar olabilirler!

3GB RAMe sahip ilk akıllı telefonlar olabilirler!

Güney Kore kaynaklı haberler Optimus G2'nin 3GB RAM'e sahip ilk telefon olacağını iddia ederken, Galaxy Note 3 için de benzer açıklamalar yapılıyor.


LG Optimus G2’de dopdolu bir donanım beklentisi var. Telefonda yer alacak işlemcinin Snapdragon 800 ve Adreno 330 grafik birimi olacağı halihazırda resmi kaynaklarca da doğrulanmış durumda. Telefonun aynı zamanda mevcut LTE bağlantısından iki daha hızlı veri akışı sağlayan LTE-Advanced modeli de resmiyet kazanacak. LG her ne kadar bu noktada bir ilki gerçekleştirmeyecek olsa da, Optimus G2 3GB RAM’e sahip ilk akıllı telefon olabilir. Güney Kore medyasında yer alan iddialara göre mobil dünyasında donanım noktasında birçok defa ilklerin adresi olan LG, yine bir ilki gerçekleştirerek yeni nesil amiral gemisinde 3GB RAM’yer verecek. 2GB RAM’e sahip ilk akıllı telefon olan Optimus LTE 2’nin de LG cephesinde üretim gösterdiğini hatırlatalım.

Sıra dışı bir tasarım sergilemesi beklenen telefonda 13MP çözünürlüklü bir kamera, 5 ya da 5.2-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü True IPS ekran ve Android 4.2.2’nin yer alması bekleniyor. Optimus G2’nin 7 Ağustos’ta New York’ta düzenlenecek etkinlik kapsamında görücüye çıkması bekleniyor.

1372842767_gsmarena001.jpg

Mobil dünyasının merakla beklediği bir diğer telefon Galaxy Note 3’ün de tıpkı Optimus G2’de olduğu gibi 3GB RAM’e sahip olacağı konuşuluyor. TouchWiz Nature arabiriminde gün geçtikçe daha fazla yazılım desteği sunan Samsung, söz konusu Galaxy Note  serisi olduğunda ise S-Pen destekli uygulamalarla arabirime katıkılar sunuyor. Bu da sistemin daha fazla RAM’e ihtiyaç duyması anlamına geliyor. Galaxy Note 3 modelinde Galaxy S4’te yer alan desteğin yanı sıra 360 derece panoramik çekimler sunan Samsung Orb uygulamasının da yer alacağı iddia ediliyor. Yine çoklu uygulama çalıştırma noktasında S-Pen işlevlerinin artırılması beklenirken, tüm bu gelişmelerin yeni nesil telefonda 3GB RAM kullanılması ihtimalini güçlendiriyor. 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER