ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2014 Çarşamba 15:25

3D yazıcı ile otomobil üretildi!

3D yazıcı ile otomobil üretildi!

3D yazıcıların geleceğimizi oluşturmaya başladığı bu günlerde neredeyse birçok nesne bu mükemmel buluş ile üretilmeye başlandı.


Uzay sanayii, tıp, endüstri mühendisliği derken otomotiv sektörü içinde küçük parça üretimi ile başlayan bu çılgınlık sonunda bir otomobilin üretilmesine kadar gitti.

Strati olarak adlandırılan aracın metal kısımları, koltukları, motoru ve lambaları dışındaki tüm ara parçaları ve kaportası 3D yazıcı ile üretildi. Local Motors tarafından üretilen otomobil dünyada ilk olma özelliğini taşıyor. Araç elektrikli motora sahip, ancak bu motor da 3D yazıcı ile yapılmadı. Şimdilik 3D yazıcıdan bunu beklemek imkansız gibi görünüyor.

Teknolog'un haberine göre, 3D yazıcıların geleceği oldukça parlak görünüyor, zira şu an neredeyse bilgisayar olan her evde bulunan 2D yazıcı gibi 3D yazıcılar da gelecekte her evde olacak. Bir ürünü almak istediğiniz zaman sadece o ürünün data dosyasına para vereceksiniz ve evinizde istediğiniz ürünü kendiniz yazdırıp kullanabileceksiniz. Tabi bu teknolojinin tam anlamıyla hayatımıza girmesi için uzun bir süre beklemeniz gerekiyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER