ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 13:46

3 boyutlu yazıcıdan silah çıkarttılar!

3 boyutlu yazıcıdan silah çıkarttılar!

3 boyutlu yazıcıların hayatımıza girmesinden sonra, her alanda kendine yer bulmayı başarmışa benziyor.


Teknolojinin gelişmesi, haytımızın tüm alanlarında kolaylık sağlamaya devam ediyor. Öyle bir boyuta gelmik ki, bugün İngiltere'nin Manchester şehrinde yaşanan bir olay akılla durgunluk verdi. İngiliz basını ve polisinin birlikte yaptığı açıklamaya göre, Manchester'da yaşayan bir çete 3 boyutlu yazıcıdan silah parçaları oluşturdukları, silah yapmak için bunları kullandığı bildirildi.

1382706860_67434964gunfired.jpg

Polisin ayrıca belirttiği açıklamada, üretilen tüm parçaları bulamadıkları, fakat bunu yapan kişilerin nasıl düşündüklerini bildiklerini iddia etti. Halk bu durumdan tedirgin olsa da, kamoyu yeterince bilgilendirilmiş gözükmüyor. Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz yıl üretimden sonra, faaliyete geçen 3 boyutlu yazıcılar için, polis için ayrıca silah üretimi yapılmıştı. 

Editör notu: Teknoloji gün geçtikçe tüm insanlığın yararına ilerlemiyor. Tabi ki, bu durumdan faydalanmak isteyecek, kendi lehlerine her türlü fırsatı değerlendirmek isteyeceklerdir. Teknoloji artık her şeyimiz olmadığı başladığı bu dönemde, ben de şunu belirtmek istiyorum: "Teknoloji her şey değildir, ama çok şeydir." Siz teknolojinin gelişimi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 KAYNAK : 3 boyutlu yazıcıdan silah çıkarttılar!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER