ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
TATİLTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 01:13

Site ve apartman temizliğini sağlayacak temizlik şirketini seçmenin püf noktaları

Site ve apartman temizliğini sağlayacak temizlik şirketini seçmenin püf noktaları

Temizlik şirketleri artık her yerde önem arz etmeye başladı.


Site tarzındaki yerleşim alanları son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Şehirden uzak, bu toplu konutlar sayesinde insanlar doğaya biraz daha yaklaşmayı başarabiliyorlar. Toplu konut projeleri sayesinde insanlar, çoğu zaman stres kaynağı haline gelmiş şehir yaşantısından az da olsa uzaklaşabiliyor. Toplu konutlar, apartman şeklindeki binalardan oluşabildiği gibi müstakil evlerden de oluşabilir. Elbette bu tarz yerleşim alanlarında yaşayan site sakinlerine, en başta sunulması gereken hizmetler temizlik ve güvenliktir. Temiz ortamlar, insanları hem psikolojik hem de fizyolojik yönden rahatlatabilme özelliği taşır. Bu sebeple site ve uydu kent gibi toplu konut alanlarında yaşayan insanlar için bu ortamların istikrarlı bir şekilde sağlanması gerekir. Site temizliğinin bir temizlik şirketine bırakılması işte bu yüzden oldukça önemlidir. İstikrarlı bir temizlik, rutin şekilde gerçekleşen temizleme işlemleri sayesinde olur. Bu rutinse, temizlik hizmetinin planlı ve programlı olarak sunulmasını gerektirir. Tüm bu sebepler site temizliği için profesyonel yardım almanın gerekliliğini ortaya koyuyor. Profesyonel anlamda temizlik ise bir temizlik şirketi tarafından yapılabilir.

Birçok temizlik şirketinin, sunduğu temizlik hizmetlerinin başında; site ve apartman temizliği gelir. Site temizliğinin özellikle uzun vadeli bir temizlik hizmeti olması sebebiyle, site yönetimi veya site sakinleri tarafından seçilen temizlik şirketinin kaliteli bir hizmet anlayışına sahip olması gerekir. Sağlıklı ve temiz bir ortamın oluşması için haftalık ve aylık rutinlerle temizlik işleminin yapılması son derece önemlidir. Apartmanlarda bulunan merdivenler, giriş kapıları ve posta kutuları, otoparklar gibi birçok alan, ortak kullanım alanları olduğundan temizleme sorumluluğu kişilere bırakılamaz. Bu ve benzeri alanların, belirli sıklıkta temizlenmemesi durumunda ise apartmanda ya da sitede yaşayan herkes için birçok problem ortaya çıkacaktır. Pis bir ortamın insan üzerinde bıraktığı rahatsızlık duygusunun yanında, oluşacak görüntü kirliliği veya daha ileriki boyutlarda ortaya çıkan koku kirliliği vb. sorunlar bu problemlerin başında gelir.  Bu tarz problemler tüm site sakinlerinin hayatlarını olumsuz etkileyebilecek hale gelmeden temizliğin, bir temizlik şirketi tarafından halledilmesi gerekir. Bu sayede oluşabilecek birçok sorun daha başlamadan çözülebilecektir.

Temizlik şirketiseçmek oldukça dikkatli yapılması gereken bir işlem. Bu işlem yapılmadan önce seçilecek temizlik şirketinin sunduğu hizmetlerin öğrenilmesi son derece yerinde bir davranış olacak ve seçiminizin doğru olmasını sağlayacaktır. Temizlik alanında doğru seçimler yapmak, hayat kalitenizi olumlu yönde etkileyeceğinden temizlik şirketi seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktaya değinmek istiyorum. Öncelikle hizmet alacağınız kuruluş, sizin ve dolayısıyla site ve konutların gereksinimlerini saptamalıdır. Çünkü oluşturulacak temizlik planları bu gereksinimler üzerine şekillenir. Temizlik şirketinden beklemeniz gereken bir diğer önemli hizmet; kullandıkları araç gerecin teknolojik standartlarının yüksek olması olacaktır. Yüksek standartlı araç ve gereçler hem derinlemesine temizlik hem de zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Püf noktalara değinmeye devam edelim. Site veya buna benzer toplu konut alanlarının temizliğinde de elbette kimyasallardan yararlanmak gerekiyor. Bu kimyasalların seçimi ve kullanımı da oldukça önemli bir konudur. Bu kimyasallar sayesinde temizlik çok daha hijyenik şartlarda yapılabiliyor ancak kullanılan maddelerin ağır kokuları, orada yaşayanlar için rahatsızlık oluşturabilir. Bu yüzden kimyasal seçimi ve kullanım miktarı iyi ayarlanmalıdır. Bu ayar, çalışan personel tarafından yapılacağı için personelin iyi olması bir temizlik şirketini öne çıkarmayı başaran bir özelliktir. Temizlik hizmeti alınmadan önce bu noktaların değerlendirilmesi ve seçimin bunlara göre yapılması gerekiyor.

Sizi yukarıda saydığım tüm noktaları kendi hizmet potalarında eritmeyi başarabilmiş bir temizlik şirketi ile tanıştırmak istiyorum. TEM isimli bu şirket uzun yıllardır temizlik alanında çalışan bir kurum olduğu için neyin, nasıl ve ne zaman yapılması gerektiğini kavrayabilmiş ender temizlik şirketlerinden birisidir. Bilindiği gibi piyasada önde kalabilmeyi sağlayan faktörlerden birisi de tecrübedir. TEM Temizlik tecrübesi sayesinde sunduğu hizmetin kaliteli olmasını sağlayabilen bir kuruluştur. Site ve apartman temizliği konusunda bu kuruma güvenebilirsiniz. Şirket hakkında detaylı bilgi alabilmek için lütfen www.temhizmet.com sitesini ziyaret edin. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER