SON DAKİKA :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
TATİLTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Kasım 2014 Çarşamba 11:07

İstanbulluların kentten kaçış rotası: Belgrad Ormanı

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/belgrad-1485332-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/belgrad-1485332-622x360.jpg
İstanbulluların kentten kaçış rotası

İstanbullular şehir temposunun yorgunluğunu, Belgrad Ormanı'nda doğa ile başbaşa vakit geçirerek atıyor.


İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü'nün Bahçeköy Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı Belgrad Ormanı, Bizans ve Osmanlı döneminde İstanbul'a içme suyu sağlayan en önemli kaynakken günümüzde rekreasyon alanı olarak hizmet veriyor.

Şehir merkezine en yakın orman olan Belgrad, İstanbul'un özel konumu dolayısıyla çok çeşitli iklim, toprak ve yer şekillerini bünyesinde barındırıyor. Bu çeşitlilik, çok sayıda farklı türde bitki ve hayvanın da ormanda yaşamasına olanak sağlıyor.

Piknik ve dinlenme için özel alanların bulunduğu ormanda spor yapmak isteyenler için de yürüyüş parkuru ve spor aletleri yer alıyor.

Özellikle çocuklar, orman içindeki araç ve büyükler için bisiklet trafiğine kapalı yürüyüş parkurunda eğlenceli vakit geçiriyor.

Yürüyüş yollarının kenarlarında sincap ve çeşitli kuş türleri de görülebiliyor.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Turistlere sağlık hizmetinde büyük kolaylık

SONRAKİ HABER

Onlar da Türkiye'yi tercih ediyor

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.