ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
TATİLTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 00:57

İngiltere Aile Birleşimi Vizesinde Çok Önemli Değişikliler

İngiltere Aile Birleşimi Vizesinde Çok Önemli Değişikliler

Vize işlemlerinde kolaylık


İngiltere İçişleri bakanlığı tarafından duyurulan yeni göçmenlik kanununa göre İngiltere aile birleşimi vize başvurusunda bulunacak göçmenlerin A1 düzeyinde İngilizce bildiklerini kanıtlamaları istenmektedir. İçişleri bakanlığına bağlı sınır dairesi olan UKBA tarafından onaylanan ve kabul edilen İngilizce sınavları bakanlığın web sitesinde açıklanmıştır. Buna göre İngiltere evlilik vizesi başvurusu yapacak adaylar mutlaka öncesinde sınava katılarak almış oldukları A1 İngilizce sertifikasını başvuru belgelerine eklemeleri istenmektedir.

       İngiltere evlilik vizesibaşvurularında geçerli A1 İngilizce Sertifikası sunmayan vize başvuru sahiplerinin vize başvuruları kabul edilmemekte ve ödedikleri vize harçları yanmaktadır. Sadece bakanlığın web sitesinde açıkladığı kurumların sertifikaları vize başvurusu için kullanılabilir, bunun dışında kalan kurumlardan alınan İngilizce sertifikaları aile birleşimi vize başvurularında kabul edilmemektedir.

       İngiltere İçişleri Bakanlığının onayladığı Trinity College London İngilizce sınavları Pasifik Sınav Merkezinin İstanbul, Ankara ve K.Maraş şubelerinde her ay gerçekleştirilmektedir. Aile birleşimi sınavına katılmak isteyen vize başvurusu sahiplerinin Pasifik’in web sitesinden bulunan kayıt formunu doldurarak belirtilen banka hesabına ödeme yapmaları gerekmektedir. Aile birleşimi kayıt işlemlerimi tamamlayan adaylar belirlenen sınav gününde sınava gelirken yanlarında mutlaka Kimlik kartı ile bir adet vesikalık resim bulundurmaları gerekmektedir.

       İngiltere Aile Birleşimi Sınavına katılan adayların resmi sınav sonuçları sınavdan sadece birkaç saat sonra açıklanmaktadır. Aile birleşimi sınav sonuçlarını hemen öğrenen adaylar vize başvuru dosyasını toplamak için hazırlıklara başlayabilmektedir.

       İngiltere evlilik vizesi başvuru dosyası dileyen başvuru sahipleri için Pasifik Sınav Merkezi tarafından eksiksiz ve profesyonelce hazırlanmaktadır. Pasifik Sınav Merkezinin deneyimli göçmenlik avukatları aracılığı ile yapılan İngiltere evlilik vizesi başvurularının çok daha kısa sürede sonuçlandığı görülmüştür. Pasifik Sınav Merkezinin İngiltere Hukuk Sitemine vakıf ve tüm göçmenlik kanunlarını çok iyi bilen deneyimli avukatları tarafından hazırlanan İngiltere evlilik vizesi dosyası olumlu sonuçlanmakta ve vize onaylanma şansı çok daha yüksek olmaktadır.

       İngiltere Aile BirleşimiSınavına katılmak isteyen adaylara artık farklı ödeme kolaylıkları sağlanmaktadır. Aile birleşimi sınav ödemeleri 1.Banka Havalesi, 2.Kredi Kartı ile çek çekim veya vade farksız üç taksit, 3. Sınav günü makbuz karşılığı elden sınav ücreti ödenebilmektedir.   

 Pasifik Sınav Merkezi

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER