ÖNE ÇIKANLAR :
TATİLTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 12:34

"Erken rezervasyon katkı sağlar"

"Erken rezervasyon katkı sağlar"


 Kültür ve Turizm Bakanlığı, valilikler, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED), Turistlik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) ve Türk Hava Yolları (THY) işbirliği ile vatandaşlara erken rezervasyon kampanyası başlatmasını değerlendiren Mardin Kültür ve Turizm il Müdürü Davut Beliktay, kampanyanın Mardin turizmine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Son yıllarda inanç ve kültür turizmi kapsamında sürekli artan turizm potansiyeli ile Mardin bu kampanya ile zirveye ulaşacağını belirten Kültür ve Turizm İl Müdürü Davut Beliktay, bu yılsonu ile yaklaşık 900 bine yakın yerli yabancı turist kentimizi ziyaret etme fırsatı yakaladı. Tarihi evleri, medreseleri, camileri kiliseleri ve ören yerleri ile dünyanın en zengin tarihe sahip olan Mardin'e dünyanın birçok ülkesinden turist akını var. 2013 Mardin için bir atılım yılı olacak.” dedi

Türkiye'nin değişik illerini görmeleri ve kültürlerini tanımaları amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan erken rezervasyon kampanyasının Mardin turizmine yarayacağını belirten Beliktay, " Bu iç turizmi canlandırmak ve tüm vatandaşların tatil yapabilmeleri için çok güzel bir fırsattır. Bu fırsatı yakalayan bütün vatandaşlarımızı inanç ve kültür şehri olan Mardin’i ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER