ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 12:59

Zirve’nin basketbol takımı Süper Lig’de


Zirve Üniversitesi Basketbol Takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Süper Lig terfi müsabakaları sonucu Süper Lig’e yükseldi.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 14-18 Mayıs tarihlerinde düzenlenen ve Zirve Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı Basketbol Süper Lig Terfi müsabakalarında, Zirve Üniversitesi Basketbol Takımı turnuvayı ikinci olarak tamamladı. Takım, 2013-2014 sezonunda Türkiye Üniversiteler Arası Süper Ligi’nde mücadele etme hakkı kazandı.

Zirve Üniversitesi oynamış olduğu maçlarda; Ankara Turgut Özal Üniversitesi’ni 76-69, İstanbul Beykent Üniversitesi’ni 95-84, Kocaeli Üniversitesi’ni 61-79, Marmara Üniversitesi’ni de 77-83 yendi.

2013-2014 sezonunda Koç Fest Spor Oyunları kapsamında yapılacak olan Süper Lig müsabakalarında Zirve Üniversitesi’nin muhtemel rakipleri Fatih Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ve İzmir Gediz Üniversitesi olacak.

Antrenör Osman Yağcı yaptığı açıklamada, “Zirve Üniversitesi dört yılda ilimiz ve ülkemiz sporuna çok ciddi yatırımlar yapmıştır. Dört yıl önce açıldığımızdaki zirve heyecanını biz basketbolda da yaşamak istedik. İki yıl önce bütün mütevelli heyet üyelerimizin desteği ve Rektörümüz Prof. Dr. Adnan Kısa’nın teşviki ile ciddi bir şekilde hazırlıklarımızı yaptık. Sporcuyu destekleyen ve bir ilk olan bursluluk sistemimizi hayata geçirdik.” dedi.

Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa da takımın Süper Lig’e yükselmesinin Gaziantep’te bir ilk olduğunu ifade ederek şu açıklamalarda bulundu: “Zirve Üniversitesi’nin isminin geçtiği her yerde zirvede olması inancı, üniversitemizin bütün ferdinde olduğu gibi basketbol takımımızın her üyesinde de aynı heyecanı yaşamalarına sebep olmaktadır. Bizler eğitimde olduğu gibi sporda da ilimize ve ülkemize ciddi anlamda destek veren bir üniversiteyiz. Zirve Üniversitesi bu yılı üç kupa ile kapattı. Umarız gelecek sezonda bu liglerde tüm halkımızın desteği ile şampiyon olarak ilimizi, ülkemizde her zaman olduğu gibi başarıyla temsil edecektir.”

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER