ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 12:12

Zirve Üniversitesi 4 profesyonel basketbolcuyu kadrosuna kattı

Zirve Üniversitesi 4 profesyonel basketbolcuyu kadrosuna kattı


Zirve Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, 4 profesyonel basketbolcu ile sözleşme imzaladı.

Geçen iki sezondur oynadığı Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi’nden Türkiye Basketbol 3. Ligi’ne çıkarak basketbola Gaziantep’i temsil eden Zirve Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, bünyesine 4 profesyonel oyuncuyu daha kattı.

Oyuncularla yapılan imza törenine, Zirve Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Zirve Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Erdal Budak, Zirve Üniversitesi Basketbol Antrenörü Osman Yağcı, Zirve Üniversitesi Spor Şube Koordinatörü İsmail Akdemir ve basketbol takımı oyuncuları katıldı.

Adanaspor’da forvet oynayan Volkan Başaran ve Antalya Kepez Belediyesi’nde guard oynayan Emin Akyiğit ile birer yıllık sözleşme imzalayan Zivre Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, Anadolu Efes alt yapısında yetişen Engin Sefa Pamukçu ile 3 yıllık ve Zirve Üniversitesi Basketbol takımında yetişen ve 2 sezondur A Takım kadrosunda görev yapan Batuhan Süzenle ise 5 yıllık sözleşme imzaladı. Zirve Üniversitesi’nde burslu okuma hakkı kazanan Engin Sefa Pamukçu ve Batuhan Süzen yeni sezonda şampiyonluk istediklerini söyledi.

Zirve Üniversitesi Basketbol Takımında görev yapacak başarılı oyuncuların sergileyecekleri performans ile güçleneceklerini söyleyen Basketbol Takımı Antrenörü Osman Yağcı, "Erkekler Basketbol Bölgesel Lig’inde ve Üniversiteler arası Süper Lig’de başarılı olmak için yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Sporcularımızın azmi ve istekliliği, yöneticilerimizin heyecanı ve sonsuz destekleri ile hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz." dedi.

Zirve Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Erdal Budak ise takıma katılan 4 basketbolcunun gerek 1. Lig gerekse 2. Lig deneyimleri olduğunu, bu senede büyük başarı sağlayacaklarına inandıklarını kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER