ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 11:41

Zico'dan Türkiye'ye destek

Zicodan Türkiyeye destek

Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Brezilya Soccorex fuarında düzenlediği tanıtıma Zico da destek verecek.


Türkiye Futbol Federasyonu, Rio de Janeiro'da yapılan Soccorex fuarında, Türkiye'nin 2020 Avrupa Şampiyonası adaylığının tanıtımı için 700 kişilik bir kokteyl düzenledi.

Kokteyle Başbakan Erdoğan'ın özel ricasıyla Türkiye'nin tanıtım yüzü olan Alex, Milli Takım'da en fazla forma giyme unvanına sahip milli kaleci Rüştü Reçber ve Mehmet Aurelio'nun yanı sıra daha önce Türkiye'de futbol oynamış ve JJ Okacha, Hooijdonk gibi oyuncular katıldı.

Organizasyona Arjantin, Brezilya, İspanya, İtalya, İngiltere, Almanya gibi birçok ülkenin temsilcileri katıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Soccorex Futbol festivali şampiyonu Hollanda'ya düzenlenen özel bir törenle kupasını teslim etti. Türk futbolseverlerin çok yakından tanıdığı eski Fenerbahçeli futbolcu Pierre van Hooijdonk, Hollandalı efsane Gullit, Winter ve Neumann yıllar sonra yeniden kupa sevincini yaşadılar.

Gecede Türkiye Futbol Federasyonu adına yapılan konuşmada, Türk futbolunun son dönem kaydettiği gelişmeler anlatılarak, 2020 Avrupa kupasına ev sahipliği yapabilecek en iyi aday olduğu vurgulandı.

Futbol endüstrisinin kalbi Soccorex fuarında atıyor
17 senedir düzenlenen endüstriyel futbolun küresel lideri Soccorex fuarı bugün devam edecek. Yıldırım Demirören başkanlığındaki TFF heyeti, yoğun ilgiyle karşılanıırken dünya futbolunun birçok önemli ismi de fuardaki yerini aldı.

ZİCO'DAN TÜRKİYE'YE DESTEK

FIFA Genel Sekreteri Jerome Valke ve Brezilya Futbol Federasyonu Başkanı Jose Maria Marin'in yapacakları konuşmayla start alacak Soccorex Fuarı'na Marco Polo Del Nero (Portekiz Futbol Federasyonu Başkanı and FIFA Yönetim Kurulu Üyesi), Aldo Rebelo (Brezilya Spor Bakanı), Roy Hodgson (İngiltere Teknik Direktörü), Ricardo Trade (2014 FIFA Dünya Kupası Yerel Organizasyon Komitesi Operasyon Direktörü), Bobby Charlton (İngiltere A Milli Takımı Eski Futbolcusu), Carlos Alberto Torres (Brezilya A Milli Takımı Eski Futbolcusu), Jeffrey Webb (Orta-Kuzey Amerika ve Karayipler Futbol Konfederasyonu Başkanı), Ron Gourlay (Chelsea CEO'su), Alex Horne (İngiltere Futbol Federasyonu Genel Sekreteri), Mohammed Hanzab (Sosyal Bilimler Uluslararası Fuarı Başkanı), Bebeto (Brezilya A Milli Takımı Eski Futbolcusu. FIFA 2014 Dünya Kupası Yerel Organizasyon Komitesi Üyesi), Juliano Belletti (Brezilya A Milli Takımı Eski Futbolcusu), Edwin Van Der Sar (Hollanda A Milli Takımı Eski Kalecisi), Horacio Elizondo (2006 FIFA Dünya Kupası Finali ekibi), Marcel Desailly (Fransa A Milli Takımı Eski Futbolcusu), Omar Ongaro (FIFA Futbolcu Statüleri Departmanı Müdürü), Ahmed Eid Al Harbi (Suudi Arabistan Futbol Federasyonu Başkanı) gibi Futbol camiasının ünlü isimleri katılacak. Ayrıca eski Fenerbahçe teknik direktörü Arturo Zico da salı günü TFF standını ziyaret ederek, 2020 Avrupa Kupası evsahipliği yarışında Türkiye'ye destek verecek.
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER