ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 19:19

Zico'dan Tokyo'ya destek!

Zicodan Tokyoya destek!

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Arthur Zico, 2020 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmak için İstanbul ve Madrid'le çekişen Tokyo'ya destek çıktı.


Zico, her fırsatta gönül bağı olduğunu dile getirdiği 12 yıl boyunca futbolcu ve antrenör olarak görev yaptığı Japonya'yı olimpiyat adaylığında da yalnız bırakmadı.

Japonların spora olan tutkusunun öven Zico, ülkenin daha önce birçok fırsatta kanıtlanmış spor organizasyonu yapma yeteneğinden dolayı, Tokyo'nun 2020 olimpiyatlarına mükemmel ev sahibi olacağını söyledi. Oyunculuk ve antrenörlük deneyiminden dolayı Japon kültürünü çok iyi tanıdığını vurgulayan Zico şöyle devam etti:

"Japonların hem seyirci hem uygulayıcı olarak spora olan tutkusu inanılmaz. Japonya'dayken evimin karşısında insanların çeşitli spor aktivitelerinde bulunduğu bir park vardı. Onları izlemekten çok keyif alırdım. Japonya'da spor, toplumu birleştiren, dostluklar kurduran ve üzerinde olumlu etkiler sağlayan önemli bir mekanizma."

"Tokyo'nun tamamen hazır olduğuna inanıyorum ve Olimpiyatlara ev sahipliği yapma onuruna erişmesi beni çok mutlu edecektir" diyen Zico'ya göre Japonya, güçlü alt yapısı ve örgütlü ve disiplinli toplumu önemli spor organizasyonu yapmada çok başarılı. 2002 Dünya kupası finallerinde de bunu tüm dünyaya kanıtladı.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER