ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 13:28

Yüzme Şampiyonası sona erdi

Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası, Fransa'nın Chartres kentinde sona erdi.


     Türkiye'yi temsil eden 25 sporcu, 22-25 Kasım tarihlerindeki şampiyonada 22 Türkiye rekoru kırdılar, 15 yarı final, 13 final yüzme başarısını gösterdiler.
     Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan yaptığı açıklamada, 3 yıl önce kurdukları sistemin başarı ile işlediğini belirterek, ''Her Avrupa ve dünya şampiyonasında, bir önceki şampiyonadan daha başarılı sonuçlar alıyoruz. Sporcularımız sabah seçmelerde, öğleden sonra finallerde rekorlarını geliştiriyorlar. Türkiye rekorları artık Avrupa'da final seviyesine geldi'' dedi.
     Bozdoğan, önceki yıllarda bayrak takımı çıkaramazken bu şampiyonada bayrak takımlarının 5 final yüzdüğünü ifade ederek, ''Sporcularımızdaki hızlı gelişme gelecek için bizleri umutlandırıyor. Fransa'da 20-22 yaş aralığındaki sporcularımız performanslarıyla bizi gururlandırdı. Böyle çalışmaya devam edersek yakın bir zamanda Avrupa ve dünyada madalyalar gelmeye başlayacak'' görüşünü dile getirdi.
     12-16 Aralık tarihlerinde Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenecek Dünya Kısa Kulvar Şampiyonası yapılacağını anımsatan Bozdoğan, Türk halkını milli yüzücüleri desteklemeye davet etti.
     Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası'nda milli sporcuların aldıkları sonuçlar şöyle:
     Burcu Dolunay: 100 metre serbestte dördüncü
     Dilara Buse Günaydın: 50 metre kurbağalamada sekizinci, 100 metre kurbağalamada yedinci, 200 metre kurbağalamada altıncı
     Kemal Arda Gürdal: 100 metre serbestte sekizinci
     İskender Baslakov: 50 metre sırtüstünde yedinci
     Melisa Akarsu: 200 metre kelebekte sekizinci
     İris Rosenberger: 100 metre kelebekte sekizinci
     Bayrak takımları: 50 metre serbest karışıkta altıncı, 50 metre karışıkta sekizinci, bayanlar 50 metre serbestte yedinci, bayanlar 50 metre karışıkta altıncı, erkekler 50 metre serbestte sekizinci.
    
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER