ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 18:39

"Yüz Güler Yüz" projesi gençleri uçurdu

"Yüz Güler Yüz" projesi gençleri uçurdu


Gençlik ve Spor Bakanlığınca Geçlerin sosyalleşmesine, kişisel gelişimlerinin oluşmasına, kendilerini ifade edebilmelerine, öz güvenlerinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Yüz Güler Yüz" projesi kapsamında 50 genç Ankara’ya uçakla gönderildi.
    Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, "Yüz Güler Yüz" projesi kapsamında, hayatlarında ilk kez uçağa binerek tatile çıkan 50 genci Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Yenigün, Adıyamanspor Kulübü Başkanı Hüseyin Koç ve gazeteciler Adıyaman Havaalanından Ankara’ya uğurladı.

    İlk kez uçağa binmenin heyecanını yaşayan gençler, Havaalanında İl Protokolü tarafından uğurlanırken Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, "Yüz Güler Yüz" proje kapsamında tatil imkanı bulduklarını belirterek projede emeği geçenlere teşekkür etti.

    Adıyaman’a 50 erkek 50 bayan olmak üzere 100 kontenjan dahilinde havayoluyla Ankara’ ya Ankara havaalanından da hızlı trenle Konya iline 4’ er günlük ücretsiz kültürel geziye katılacak olan ilk 50 erkek grubun tatile çıktığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, projenin gençler için özenle hazırlandığını söyledi.

    Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, "Yüz Güler Yüz" projesi kapsamında Adıyaman’dan uçakla tatile çıkan ilk 50 kişilik erkek grubu uğurlamaya geldiklerini belirten Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, “Gençler geleceğimizin teminatı olmakla birlikte ilimizi temsil eden seçkin gruplar olarak keyifli ve güzel bir tatil yapacak. Bakanlığımızın hayata geçirmiş bu proje sayesinde gençlerimiz ilk kez uçağa binerek tatil imkanı bulacak. Ankara’dan Hızlı Trenle Konya iline gidecek olan gençlerimize iyi yolculuklar diliyor, projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, "Yüz Güler Yüz" proje kapsamında Adıyaman’dan Ankara’ya tatile giden ilk 50 kişilik erkek grupla birlikte il protokolü Adıyaman Havaalanında hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER