ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2013 Cuma 21:19

Yunus Akgül, resmi aday adaylığı başvurusunu yaptı


“Bir Kastamonulu olarak, memleketimize hizmet etmek eski ve büyük sevdamızdır.” diyen Gençlik ve Spor eski Genel Müdürü, Başbakan Danışmanı Yunus Akgül, Kastamonu Belediyesi başkanlığı için aday adayı oldu.

Başbakan Danışmanı Yunus Akgül, Başbakanlık Özel Kalem’e istifa dilekçesini takdim etti ve ardından AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı’na gelerek, İl Başkanı Metin Çelik’e Kastamonu Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvuru formunu teslim etti.

Akgül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına inanan bir dünya lideri olmasının, onunla çalışan herkese şevk, çalışma azmi ve başarı kattığının tartışılmaz bir gerçek olduğunu söyledi. Başbakanın kendisine layık gördüğü her görevi büyük bir aşkla yapmaktan, onunla nerede olursa olsun birlikte çalışmaktan ve onun gibi bir lidere, onun gibi bir Başbakana sahip olmaktan her zaman onur ve gurur duyduğunu ifade eden Akgül, bugüne kadar kendisine layık gördüğü her kıymetli görev için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini özellikle belirtti.

Bugüne kadar çalıştığı her kurumda “ekip” çalışmasına çok önem verdiğinin altını çizen aday adayı Akgül, omuz omuza çalıştığı ve kendisine destek veren çalışma arkadaşları başta olmak üzere, tüm dost ve arkadaşlarına da teşekkür etmeyi unutmadı. Akgül, şunları söyledi:

"Bu toprakların suyunu içen, ekmeğini yiyen ve yılın büyük bir bölümünü memleketimde geçiren bir Kastamonulu olarak, birikimlerimi şehrime aktarma borcum olduğu inancıyla sizlerle el ele, gönül gönüle, omuz omuza yürümeye adayım. Buradayım, sizinleyim. Hep birlikte durmak yok. Yola devam."

Akgül, açıklamasının ardından AK Parti Kastamonu İl Başkanı Metin Çelik’e başkanlık başvuru dosyasını takdim etti ve Çelik nezdinde tüm AK Parti Kastamonu teşkilatına gösterdikleri teveccüh dolayısıyla da ayrıca teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER