ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 16:14

Yolanthe, İstanbul’a hayran kaldı


Galatasaray’a transfer olan Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder’in eşi Yolantha, İstanbul’un kozmopolit yapısına hayran olduğunu ifade etti. Yolantha Sneijder-Cabau ‘‘Bu şehirde cami ve kiliselerin yan yana bulunması, harika. Hepimiz tek bir tanrıya inanıyoruz.’’ şeklinde konuştu.

Türkiye kamuoyunda geniş yankı uyandıran yıldız futbolcu Wesley Sneijder’in İnter’den Galatasaray’a transfer olmasının yankıları sürerken Sneijder’in eşi ile görüşen Hollanda basınında çıkan haberler de dikkat çekti. Çıkan haberlere göre Yolantha, İstanbul’a alışma sürecinde yoğun ilgiden dolayı henüz tek başına alışverişe çıkmadığını kaydeden ünlü futbolcunun eşi Yolantha, şunları söyledi:

‘‘Gazetelerde geniş yer alan haberleri dikkate alarak bugünlerde sokağa çıkmak çok akıllıca olmaz. Fakat zamanla ortam durulduğunda sakince İstanbul’u keşfe çıkacağımdan emin olabilirsiniz.’’

Dirk Kuyt gibi başka Hollandalı futbolcu ve eşlerin İstanbul’da yaşadığına dikkat çeken Yolantha, oyunculuk kariyerine seve seve ara verdiğinin altını çizdi. Yolantha Sneijder-Cabau, "Belki biraz eski kafalıyım ama bana göre ben her zaman eşimin arkasında durmalıyım ve bana ihtiyacı olduğunda yanında olmalıyım. Hayatımın aşkı ile evlendim. Bu durumda ‘Ben bir dizi ya da filmde oynamak için teklif aldım, haydi 3 ay gidiyorum’ demek delilik olur." dedi.

İstanbul’daki farklı kültür ve inançların bir arada bulunmasından hayranlıkla söz eden Yolantha, ‘‘İstanbul’un bu yapısı beni hiç endişelendirmiyor. Benim için hepsi aynı kapıya çıkıyor, ‘inanıyoruz’ ve bu inanç tek bir tanrıya. Herkesin tanrıya farklı isimlerle sesleniyor olması beni rahatsız etmiyor. Bu şehirdeki güzellik işte tam da burada. Bütün inançlar bir arada. Herkes birbirine karşı saygılı ve cami ile kiliseleri yan yana görebiliyorsunuz. Bu harika değil mi?’’ şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER