ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ocak 2014 Pazartesi 13:16

Yılın öğretmenine Oscar ödülü


Şırnak'ta yılın öğretmeni seçilen ve 24 Kasım Öğretmenler Gününde Çankaya Köşkünde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşen Pınar Demiray, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Taekwondo Karate Budo Federasyonunca açıklanan 2013 yılı başarılı sporcu antrenör ve hakemleri arasında "Yılın Bayan Hyong Sporcusu" olarak Oscar ödülüne layık görüldü.
Silopi ilçesindeki Çukurcu İlköğretim Okulunda beden eğitimi öğretmeni Pınar Demiray, AA muhabirine, KKTC'de Taekwondo Karate Budo Federasyonu tarafından yılın sporcusu seçildiğini söyledi.
Demiray, 26 Ocak'ta KKTC'de gerçekleştirilecek "Yılın Oscarları Ödül Töreni"ne Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen tarafından davet edildiğini ifade ederek, şöyle dedi:
"KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Derviş Eroğlu'nun da katılacağı törende Oscar ödülünün Sayın Eroğlu tarafından verileceği belirtildi. Daha önce de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmüştüm. İkinci kez bu düzeyde onure edilecek olmak beni gururlandırdı. Üstün hizmet belgesinin ardından Oscar ödülüne layık görüldüm. Şırnak'ta yılın öğretmeni, Kıbrıs'ta da yılın sporcusu seçilip Oscar almak beni çok gururlandırıyor."
- Başbakana davet
Silopi'ye Oscar ödülü kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını anlatan Demiray, "Cudi'den daha nice pınarlar ve yıldızlar doğar. Özelikle Doğu'da kazanılacak bir başarının Türkiye'nin her yerinde çok ses getireceğine inanıyorum. Bu kapsamda çok güzel çalışmalarım ve planlarım var" dedi.
Başbakan Erdoğan'ı Silopi'ye davet eden Demiray, "Sayın Başbakanımızla görüşme fırsatımızın olması halinde ilçedeki koşulları ve başarılarımızı ifade etme şansım olacak. Bu nedenle Başbakanımızı ilçemize bekliyoruz" diye konuştu.
Çukurca İlköğretim Okulu öğrencileri ise öğretmenleri Demiray'ın başarılarından duydukları mutluluğu dile getirerek, büyük başarılar elde etmek için öğretmenlerinin izinde olduklarını belirtti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER