ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2014 Çarşamba 17:51

Yıldızlar bu Kez Bingöl’de

Yıldızlar bu Kez Bingölde

“Futbolun Ustaları, Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor” projesi kapsamında eski milli futbolcular, Bingöl’de gençlerle buluştu.


Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki illerde yaşayan gençlerle buluşmak üzere bölgeye gelen Tanju Çolak, Hami Mandıralı, Ali Gültiken, Ogün Temizkanoğlu, Semih Yuvakuran ve Hasan Vezir, Bingöl’de öğle yemeğinde gençlerle bir araya geldi. Bir kafede düzenlenen programa, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Erdal Arıkan, Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ali Ekber Alimoğlu, Gençlik Merkezi üyeleri ve çok sayıda genç katıldı. Burada gençlere yönelik bir konuşma yapan Çolak, gençlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Çolak, “Futbolun evrenselliği, futbolun barışı, sevgisi birlikteliği birleştirerek hepimizi bir araya topluyor. Bizde bugün burada sizlerle sohbet etmeye sizlerle kaynaşmaya, muhabbet etmeye aynı havayı teneffüs etmeye geldik. Çünkü bugüne kadar ben inanıyorum ki bugüne kadar buraya bu kadar futbolda efsane olmuş, her takımda yıldızlaşmış ve takımı için çok güzel goller atmış Türk futboluna katkısı hiçbir arkadaşımızın buraya geldiğini zannetmiyorum. Siz bunlara bugüne kadar hep televizyondan gördünüz. Ama biz ne yaptık? Van’dan başlayıp, Hakkari, Muş, Iğdır ve Bingöl’e geldik. Geçen hafta Mardin, Midyat, Elazığ’a gittik ve gitmeye devam edeceğiz” dedi.

97-98 döneminde Siirt Jetpaspor’da teknik direktör iken Genç Muratspor karşılaşması için Bingöl’e geldiğini ifade eden Çolak, Ali Gültiken’in 1998 tarihinde vatani görevini Bingöl’de yaptığını söyledi.

MEDYAYA SİTEM

Yemeğin ardından gençlerle birlikte çarşı esnafını ziyaret eden yıldızlar, daha sonra Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan’ı makamında ziyaret etti. Doğu ve Güneydoğu ziyaretlerinin haber edilmemesinden yakınan Çolak, “İki taş atıyorlar haber oluyor. Biz gittiğimizde kepenkler açıldı, halkla kucaklaştık. Ama bir haber yapılmadı. Bir haber yapın ya, günah ya inanır mısınız yapmadılar” şeklinde sitem etti.

Yapılan konuşmaların ardından yıldızlara Bingöl balı hediye edilirken, yıldızlar da Vali Taşyapan’a Türkiye takımı forması hediye etti.

Yıldızlar, valilik çıkışında kapıda bekleyen gençlerle toplu fotoğraf çektirdikten sonra amatör kulüp sporcularıyla şehir stadyumunda maç yaptı. Karşılaşmanın ardından gençlere, futbol topu ve forma hediye edildi.
KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER