ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Sıcak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 11:49

Yeşilay’dan spora destek


Türkiye Yeşilay Cemiyeti bu yıl 49.'su düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda yerini alarak, bağımlılıklara ve sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekti.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, bağımlılıklardan uzak ve sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek amacıyla 49. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu protokolünde yer aldı. 21 Nisan'da Alanya'da başlayan 1204 kilometrelik Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, Sultanahmet – Caddebostan etabıyla sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül'ün katılımıyla Caddebostan'da bir tören düzenlendi.

Şaşkınbakkal sahilinde son bulan turu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yanı sıra eşi Hayrunnisa Gül, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu takip etti. Bisiklet turuna Yeşilay adına Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kerem Kınık katıldı.

Şaşkınbakkal sahil yolu tören alanı, Bağdat Caddesi ve Bostancı tur parkuru üzerinde stantlar kuran Yeşilay Kadın Kolları, broşürlerin yanı sıra Yeşilay “Yaşamayı Seç” rozetleri, şapkalar ve balonlar dağıttı. Yeşilay Kadın Kolları stant ziyaretçilerini bağımlılıklar hakkında bilgilendirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER