ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 16:01

Yeşil: Spor sadece futboldan ibaret değil


Dünya Shotokan Karate Federasyonu (WSKF) Türkiye Temsilciliği, Japonya’nın başkenti Tokyo’da Ekim ayı başında düzenlenen 11. World Shotokan Karate-Do Şampiyonası'nda derece elde eden sporcular için ödül gecesi düzenledi.

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Türkiye Karate Milli Takım Teknik Antrenörleri İbrahim Elçin, Levent Aydemir, Murat Delihasan ve karate camiasının önemli simalarının katıldığı gecede, şampiyonada 4 birincilik, 3 ikincilik ve 1 üçüncülük kazanan WSKF Türkiye Karate-Do takımı altınla ödüllendirildi.

SPOR SADECE FUTBOLDAN İBARET DEĞİL

Dünya Shotokan Karate Federasyonu Türkiye Başkanı ve Milli Takım Antrenörü Zülfikar Yeşil yaptığı açıklamada, "Ülkemizi yurt dışında düzenlenen müsabakalarda temsil etmenin ve derece almanın gururunu yaşıyoruz. Tüm sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyorum. Spor sadece futboldan ibaret değil. Halkımızın futbol dışındaki spor dallarına da ilgi göstermelerini bekliyoruz." dedi.

WSKF Türkiye Karate-Do Takımının gösterilerinin de yer aldığı gecede; 14-15 yaş grubunda müsabakaya katılan ve birincilik derecesini alan Oğuzhan Cemaloğulları, Tuğçe Gökmen ve Velide Köse de, kendilerine destek olan aileleri, antrenörlerine teşekkür ederek, şunları söyledi:

"Türkiye’yi önemli bir uluslararası müsabakalarda temsil ettik ve önemli başarı elde ettik. Ama bir futbolcunun sakatlanması kadar gazete ve televizyonlardan ilgi görmüyoruz. Yeterli destek bulabilirsek ülkemizi daha güzel temsil edebiliriz. Tek isteğimiz ülkemiz adına yaptıklarımız ve kazandırdığımız madalya ve kupaların karşılığı olan ilgiyi basının göstermesi."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER