ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 11:22

'Yeşil Pota, Temiz Doğa' projesi devam ediyor


 Ülker Sports Arena, Ataşehir Belediyesi, ÇEVKO işbirliği ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün katkılarıyla, çevre bilincini, basketbol sevgisi ile pekiştirmek amacıyla başlatılan “Yeşil Pota Temiz Doğa” projesi kapsamında, 20 adet geri dönüşümlü atık getiren ilk 50 çocuğa maç bileti ve basketbol topu hediye edildi.

Ülker Sports Arena, Ataşehir Belediyesi ve ÇEVKO işbirliği ile Fenerbahçe Spor Kulübü’nün katkılarıyla hayata geçirilen “Yeşil Pota, Temiz Doğa” projesine dördüncü etapla devam etti. 20 adet geri dönüşümlü atığı Ülker Sports Arena’ya getiren ilk 50 çocuk Fenerbahçe Ülker – Pınar Karşıyaka maçını tribünde seyretme şansı buldu. Çocuklara maç bileti dışında basketbol topu da hediye edildi.

Çevre bilincinin, basketbol sevgisi ile pekiştirilmesini hedefleyen 'Yeşil Pota Temiz Doğa' projesine bugüne kadar 34.000’e yakın çocuk katıldı ve kurtarılan ağaç sayısı 221, tasarruf edilen petrol miktarı 250 lt., tasarruf edilen elektrik miktarı 116.875 KW ve salımı engellenen CO2 (karbondioksit) miktarının da 12.75 ton olduğu belirtildi.

YARIŞMA İÇERİĞİ VE DETAYLAR

“Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanmasıyla Çevre Bilincinin Yerleştirilmesi ” İşbirliği Protokolü 10 Ekim 2012 – 18 Haziran 2013 tarihleri arasında sürecek.

İki aylık periyotlarla düzenlenecek okullar arasıambalaj atığı yarışmaları sonucunda dereceye giren okullara toplam 200 adet basketbol maç bileti hediye ediliyor,

Her ay önceden duyurulan 1 basketbol maçında 20 adet karışık ambalaj atığı (plastik, metal, kompozit, kağıt ) getiren ilk 50 çocuğa maç biletihediye ediliyor,

Maçlara katılan çocuklara kitap, tişört, basketbol topu gibi hediyeler de veriliyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER