ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 17:23

Yerlikaya, Güreş Milli Takımı’nı ziyaret etti

Yerlikaya, Güreş Milli Takımını ziyaret etti

Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya, Serbest Güreş Milli Takımı’nın kampını ziyaret etti.


Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, 19-24 Mart tarihlerinde Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te yapılacak Avrupa Şampiyonası öncesi Serbest Güreş Milli Takımı’nın kampını ziyaret etti.

Yerlikaya, Başkan Vekili Seçkin Saruhan ile birlikte İncek’te bulunan Ahmet Ayık Güreş Eğitimi ve Spor Kompleksi’ne gerçekleştirdiği ziyarette, teknik heyet ve sporcularla öğle yemeğinde biraraya geldi.

Yemeğin ardından 66 ve 74 kiloda şampiyonada mücadele edecek güreşçilerin belirlenmesi amacıyla yapılan eleme müsabakalarını izleyen Yerlikaya, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası öncesinde Serbest Güreş Milli Takımı’nın Ankara’da, Grekoromen Milli Takımı’nın İstanbul Sarıyer’de, Bayan Milli Takımı’nın ise Edirne’de hazırlıklarını sürdürdüğünü söyledi.

Yerlikaya, Avrupa Şampiyonası’nda mücadele verecek sporcuların yüzde 80’inin belirlendiğini ifade ederek, ”Takımın omurgası büyük oranda belirlendi. Hocalarımız geri kalan kısmını da adaletli şekilde belirlemek üzere çalışıyorlar. Bu hafta içinde şampiyona kadrosu tamamen belirlenir” dedi.

Şampiyonada tek hedeflerinin Türk milletini en iyi şekilde temsil etmek olduğunu vurgulayan Yerlikaya, bunu da gerçekleştireceklerine inandıklarını ifade etti.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER