ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 20:54

Yeni İnönü Stadı için yasal onay bekleniyor


 Beşiktaş Kulübü İnşaat Departman Müdürü Metin Demir, yasal onay sürecinin ardından yeni İnönü Stadı'nı en kısa sürede maç oynanacak hale getireceklerini söyledi.
     Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni İnönü Stadı'nın dünyanın en güzel statlarından biri olacağını anlattı.
     Kulüp Başkanı Fikret Orman'ın projeyle ilgili gerekli açıklamaları yaptığını anımsatan Demir, ''Stat için yasal onay süreci bekleniyor. Onayın ardından yapım planlarımıza başlayıp, stadımızı en kısa sürede maç oynanacak hale getireceğiz'' şeklinde konuştu.
     Sürecin kazasız belasız atlatılacağını umduğunu kaydeden Demir, çalışmaların onayın ardından netliğe kavuşacağını bildirdi.
    
     -Çarşı Grubu unutulmayacak-
    
     Demir, Çarşı Grubu'nun takım için önemli olduğunu belirterek, ''Beşiktaş'ın stadyum içinde ruhu ve atmosferi var. Bu atmosferin yeni yapılacak stadyumda da devam etmesi için gerekli çalışmalar ve planlamalar yapılıyor'' dedi.
     BJK'nin Düzce'deki Kurugöl ve Yörükler Yaylası'nda iki farklı projesi olduğunu, tesis çalışmalarıyla ilgili yasal sürecin devam ettiğini bildiren Demir, ''Yasal sürecin tamamlanmasıyla proje ve tesislerimizin inşaatıyla alakalı çalışmalarımızı göreceğiz ama öncelikle yerlerin BJK'ye kazandırılması gerekiyor'' ifadesini kullandı.
     Demir, tesisleşmenin büyük kulüpler için önem taşıdığını, altyapıya yönelik çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER