ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2014 Perşembe 11:58

Yarsuvat: Vicdanım Sızlıyor

Yarsuvat: Vicdanım Sızlıyor

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, kulüpteki işten çıkarma operasyonuna üzüldüğünü ifade etti.


Kulüpteki işten çıkarma operasyonuna üzüldüğünü ifade eden Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, "Bunları yapmak zorundayım. Aksi takdirde kulüp elden çıkacak" dedi.

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Duygun Yarsuvat, divan kurulu toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Galatasaray’ın başarısı için yarıştıklarını dile getiren Yarsuvat, "Kısa dönem için geldik. Bu dönem içinde kulübün bütçesini toparlayabilmek, Galatasaray’ı yükseltmek ve 4. yıldızı takmak istiyoruz. Bunlarla gücümüzün yettiği kadar uğraşacağız. Ama yükümüz de çok ağır. Bunu bilmenizi isterim. Olağanüstü Mali Genel Kurul yapma zorunluluğu duyduk. Burada ne yaptığımızı sizlere söyleyeceğiz. ’Prandelli kalıyor, çaycı gidiyor’ diye haberler çıkıyor. Vicdanım sızlıyor ama mecburuz. Bunları yapmak zorundayım. Aksi takdirde kulüp elden çıkacak" dedi.

KULÜP RUSLARA SATILACAK İDDİALARINI YALANLADI

Kulübün Ruslara satılacağı yönünde çıkan haberleri de değerlendiren Başkan Yarsuvat, "Gazetelerde Galatasaray hakkında hikayeler çıkmaya başladı. Biz takımı Ruslara satacakmışsınız. Bunu nasıl yazıyorlar, bize nasıl yakıştırıyorlar? Böyle bir şey aklımın ucundan bile geçmez" şeklinde konuştu.

"HİÇ KİMSEYİ YOLLAMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ"

Teknik direktör Cesare Prandelli ile yolların ayrılacağı yönünde çıkan iddiaları da değerlendiren Yarsuvat, "Kulübün idaresi, köşelerinde oturup yazı yazanlara mı aittir, yoksa biz Galatasaraylılara mı? Hiç kimseyi yollamayı düşünmüyoruz. Elimizdeki imkanlarla şampiyon olmak istiyoruz. İdari kadroya bakmamız gerekir demiştim. 636 kişi Galatasaray’da çalışıyor. Ayda 4 milyon 900 bin TL maaş ödüyoruz. Bu rakamı düşürmek istiyoruz” dedi.

 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER