ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2014 Perşembe 10:49

Yarım milyon euroluk trafik cezası

Yarım milyon euroluk trafik cezası

Dortmund'un yıldız futbolcusu Marco Reus, ehliyetsiz olarak araba kullandığı için 540 bin Euro para cezasına çarptırıldı.


Ehliyeti olmayan Reus'un, buna rağmen yıllardır direksiyon başında oturduğu anlaşıldı. Reus, 18 Mart 2014 tarihinde antnenmandan sonra Aston Martin marka lüks arabası ile eve giderken trafik polisi tarafından durduruldu. Yapılan kontrolde Reus ehliyetini gösteremedi. Bunun üzerine başvurulan merkezi bilgi sisteminden Reus'un hiç bir zaman ehliyet sahibi olmadığı ortaya çıktı.

Daha sonraki günlerde araştırma derinleştirilince, Reus'un sahibi olduğu aynı arabanın beş kez otoyolda sürat sınırını aştığı ve ceza kesildiği anlaşıldı. Ehliyetsiz futbolcunun başı derde girmesin diye her cezayı hiç bekletmeden ödediği anlaşıldı. Bu cezalar da dosyaya eklendi.

Sonuçta Reus, 90 günlük kazancı karşılığı 540 bin Euro para cezasına çarptırıldı. 

NASIL HESAPLANDI

Para cezası kişinin gelirine göre hesaplanıyor. Reus Dortmund'dan ayda 180 bin Euro, günlük 6 bin Euro kazanıyor. 90 günün karşılığı 540 bin Euro oluyor.

Reus'a 90 günden fazla ceza verilseydi; ceza sabıka kaydına geçilecekti. Futbolcunun diğer bir şansı da, ehliyet yasağı getirilmemesi.

Reus'un 18 yaşındayken sürücü kursuna gittiği ancak imtihana girmediği, o günden beri de ehliyetsiz olarak araba kullandığı belirtildi.

Futbolcu cezaya itiraz etmeyeceğini ve ödeyeceğini açıkladı. 
KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER