ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2013 Salı 01:33

Yargı bizi ilgilendirmez

Yargı bizi ilgilendirmez

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, şike konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı.


Demirören, Kasımpaşa – Beşiktaş maçında yaşananlarla ilgili olarakda 'kendi görüşünün, Beşiktaşlı futbolculara ceza vermemek' şeklinde konuştu. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım NTV Spor'da \%100 Futbol'a konuk olarak gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. İşte Demirören'in gündemle ilişkin açıklamaları;

"Dün gece oynanan Beşiktaş-Kasımpaşa maçının futbol için bir ilk olduğunu düşünüyorum. Hakem bu ilklerin arasında yanlıiş kararlar vermiş olabilir. Maçta kural hatası varsa gereken yapılır. Beşiktaş yönetiminden maçın tekrarı için herhangi bir başvuru olmadı. Ryan Donk'un iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. Kasımpaşa'nın ikinci yarı oynadığı oyunla galibiyeti hak ettiğine inanıyorum"

Drogba ve Eboue'nin yaptıkları hareketi takdirle karşılıyorum ama öncesinde federasyonumuzdan izin alınmalıydı. Erkan Zengin hayatını kaybeden Ediz için de benzer bir uygulama yapmış ve bir yaptırımla karşılaşmıştı. Galatasaray benzer bir uygulama için UEFA'dan izin alırken federasyonu tanımadı. Fethiyespor meselesi de bu konuyla benzerlik gösteriyor. Benim ve Türk halkının Atatürk sevgisi tartışmaya kapalı bir konu, ama federasyondan izin alınmalıydı. Emre Belözoğlu'nun 'Rabia sevinci' olarak nitelendirilen sevincinin siyasi mesaj olduğuna inanmıyorum. Beni tanıyanlar bu federasyonun 'Gitsin' eleştirileriyle gitmeyeceğimi bilirler.


ŞİKE DAVASI VE TRABZONSPOR'UN KUPA İSTEĞİ

Federasyonumuz şike konusunda kararını verdi. Bizim kararımı yargıyı etkilemediği gibi yargının kararı da bizi ilgilendirmez. Nasıl benim kararım yargıyı bağlamıyorsa, yargının kararı da TFF'yi bağlamıyor. Trabzonsporumuz ikinci defa müracaatta bulundu. Bundan sonraki olay federasyon açısından kapanmıştır. Gelişmelere göre otururuz konuşuruz. UEFA'nın şahıslara ceza vermesi kulüpleri ilgilendirir.

SİYASETİN FUTBOLA ETKİSİ NEDİR?

Kulüp başkanlarımız siyasi açıklamalarda vazgeçmeli. Futbolun içinde siyaset yok ama tribünlere dikkat etmek gerekir. Futbol ayrı bir olay. Hatasıyla, güzelliğiyle yanlışıyla seviyoruz. Türkiye'de en çok tartışılan şey siyaset ve futboldur.

HER MAÇA, HER YERE GİDERİM

Üç büyüklerin maçlarına neden gitmeyeyim? Tek korkum var; yaradan. Onun haricinde neden korkayım. Federasyon Başkanı'nın maça gitmesi şov. Daha önce yaşandı. Ben her maça her yere giderim. Beni eleştiren kişiler de olsa en iyi şekilde ağırlarlar. Bu konuda eminim. Misyonumuzu değiştirmemiz lazım. Biz kulüplerimizle yaşamak zorundayız. Kulüplerimiz olmadan federasyon da olmaz. Bizi eleştirebilirler ama hakaret edemezler. Benim hedefim yaptığımızın doğruluğuna inanıyorsak üstüne gidelim, hata varsa dönmesini bilelim. Her kulübe randevu veririm. Süper Lig kulübüne de amatör kulübe de... Tek tek kulüplerimizi ziyaret ederek neye ihtiyaçları var kendimiz gördük. Kapalı kapılar ardından üç kulüp başkanı konuşmadık.

MAÇ SONRASI GÖRÜNTÜLERİN SADECE İKİ KURULUŞTA OLMASI

-Bununla ilgili düzenleme yapılamıyor. Sözleşme yapılmış. Kulüpler Birliği ve TFF Başkanı olarak belli temaslarda bulundum. Maalesef bu bizim elimizde değil.

NEDEN TFF BAŞKANLIĞI?

Kader ve şartlar Beşiktaş Başkanı, Kulüpler Birliği Başkanı ve TFF Başkanı yaptı. Tabi ki eleştiri boyutları ailemi, çevremi üzüyor. Keşke yapmasaydım dediğim hatalar olmuştur, bu hatalarda ders de çıkardım. Bugün de hata yapacağım, 5 sene sonra hatalardan da ders çıkaracağım. Anlık yaşıyoruz, çalışan insan hata yapar.

GALATASARAY İLE KİMSE ARAMI AÇAMAZ

Benim Galatasaray ile aramı kimse açamaz. Yönetici beyanlarından dolayı ters düşmüş olabiliriz. Özhan Canaydın'ın Galatasaraylılık duruşunu örnek alsınlar. Fatih hoca geçici olarak bize geldiğinde çok büyük jest yaptılar. Teşekkür ediyorz ama ondan sonraki süreç kendi iç problemleri. Federasyon sadece kurum olarak hocamızla görüşmüştür. Beni üzen hocamızın federasyonumuza geldikten bizi suçlu gibi göstermeleri. Altını çizerek söylüyorum benimle Galatasaray Kulübü arasına kimse giremez.

FATİH HOCA İLE UZUN VADELİ OLMASI GEREKİYORDU

2015'e kadar sürem kaldı. Fatih Terim'le uzun vadeli düşündük. Böyle bir şeyi 1,5 senelik yapamazsınız. 2015'ten sonra göreve devam eder miyim bilemiyorum. Burası bir kurumdur. Almanya, 2005-2009 Akademi Ligi'ne harcadı, Alman futbolu bugün nerelere geldi. Bizler de Milli Takım'da uzun vadeli düşünüyorsan hoca ya destek olacağız.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER