ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 01:05

Yanal: Amacımız daha kuvvetli bir Fenerbahçe


UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi play-off maçının ardından konuşan Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, amaçlarının daha kuvvetli bir Fenerbahçe olduğunu söyledi.

İki maç arasının kısa olmasına vurgu yapan teknik adam, bir hafta sonra oynamaları halinde daha farklı bir skorla sarı-lacivertlilerin karşına çıkabileceklerini söyledi. Yanal, konuşmasına şöyle devam etti: “Maç içinde zaman zaman iyi oynadığımız anlar oldu ancak ilk maçta aldığımız sonuç bizi gerçekten zorladı. Önümüzde oynayacağımız hem lig hem de Avrupa kupası maçları var. Fenerbahçe'yi daha iyi ve daha yukarıya taşıyacak şekilde konsantre olarak bu maçlara hazırlanacağız. Amacımız daha kuvvetli bir Fenerbahçe” dedi.

Cristian’ın performansına ilişkin gelen eleştirilere ise “Sadece onun değil genel anlamda bütün futbolcularımızın bir performans eksikliği var” diyen Yanal, bu performans eksikliğinin zamanla giderileceğini, ancak hem oynayıp hem de perfomansa ilişkin çalışmaların kolay olmadığını söyledi. Elinde bulunan mecvut kadroyla en iyisini yapmaya çalıştığını söyleyen Yanal, bu oyuncuların geçen sene iyi oyunlar çıkardığını, kısa zamanda toparlanıp yine aynı performansa erişeceklerine inandığını kaydetti.

Fenerbahçe oyuncularının maç içinde Arsenalli orta saha oyuncusu Jack Wilshere'e karşı oldukça sert davrandığına ilişkin gelen soruyu ise Yanal, "Oyuncularım bütün futbolculara oldukça centilmence davrandı. Böyle bir eleştiriyi kabul etmiyorum” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER