ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 11:54

Ya E-5 ya sahil

Ya E-5 ya sahil

TFF, İBB-F.Bahçe ve G.Saray-Sivas maçlarını aynı saatte oynatmakta ısrar ederken İl Spor Güvenlik Kurulu yarın toplanıyor. Emniyet F.Bahçe'yi TEM'den geçirmeyecek. Kadıköy-Olimpiyat için E-5 ya da


Süper Lig'de 32. haftanın programı İstanbul'da seferberlik ilan edilmesine yol açtı. G.Saray'ın Sivas'ı mağlup etmesi halinde Sarı-Kırmızlılar, maç sonunda şampiyonluk turu atacak. F.Bahçe de Büyükşehir maçının ardından aynı saatlerde TEM'den Kadıköy'e dönecek.

OLİMPİYAT Stadı ile TT Arena arası 22 kilometre. 20 dakikalık mesafede F.Bahçe ile G.Saraylı taraftarların karşılaşma ihtimaline karşılık İl Güvenlik Spor Kurulu, yarın acil olarak toplanacak.

YETERLİ SAYIDA POLİS VAR

TÜRKİYE Futbol Federasyonu, kural gereği iki karşılaşmanın aynı saate oynanması gerektiğini belirtirken bu konudaki son karar İstanbul Valiliği tarafından verilecek. Eğer valilik, karşılaşmaların ertelenmesini isterse TFF'nin bir B planı bulunmuyor. Ama elinde yeterli polis olan İstanbul Valiliği'nin Pazar günü büyük bir seferberlik ilan ederek bu işin üstesinden geleceği öğrenildi.

YOL GÜVENLİĞİ ÖNLEMİ

AKŞAM; bu konuyu TFF ve valiliğe sordu. TFF; B planı yapmadıklarını belirtirken maçların aynı saatte oynanacağını ifade etti. Emniyet ve valilik kaynakları ise "Şu an 1 Mayıs için konsantreyiz. Konuyu yarın değerlendireceğiz. İl Spor Güvenlik Kurulu karar verecek" dedi. Emniyet ve valiliğin bu konuda 2 maçın da oynatılması için önlemleri alabileceğine dair bilgi verdiği öğrenildi. Kesin olan ise F.Bahçe'nin ya E-5 üzerinden ya da sahil yolundan Olimpiyat Stadı'na götürelecek olması. Böylece F.Bahçe kafilesi ile G.Saraylı taraftarlar TT Arena'nın olduğu TEM üzerinde karşılaşmayacak.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER