ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Ocak 2014 Cuma 16:15

Xavi'den Bayern Münih itirafı

Xaviden Bayern Münih itirafı

Barcelona forması giyen yıldız futbolcu Xavi Hernandez, 2008 yılı için Bayern Münih ile ilgili önemli bir itirafta bulundu.


Barcelona'nın tecrübeli oyuncusu Xavi, 2008 yılında Bayern Münih'e imza atmaya çok yakın olduğunu, ancak dönemin teknik direktörü Guardiola'nın takımda kalması yönündeki talimatıyla transferden vazgeçtiğini açıkladı.

33 yaşındaki başarılı ortasaha oyuncusu İspanya basınına yapmış olduğu açıklamada, "2008 yılında Bayern Münih ile imza aşamasına gelmiştik. Ancak Guardiola bana ihtiyacı olduğunu ve takımda kalmam gerektiğini söyledi" ifadelerine yer verdi.

Öteyandan gelecek sezon için eski takım arkadaşı Henry'nin forma giydiği New York Redbulls'dan da teklif aldığını doğrulayan Xavi Hernandez, basında çıkan; "Henry ile konuştuktan sonra New York Redbulls teklifini redetti haberlerini gülerek Bende Hanry'nin telefon numarası bile yok" diyerek esprili bir dille yalanladı.

Ünlü yıldız, İspanya basınına yaptığı açıklamada, "2008 yılında Bayern Münih ile imza aşamasına gelmiştik. Ancak Guardiola bana ihtiyacı olduğunu ve takımda kalmam gerektiğini söyledi" ifadelerine yer verdi.

(Sabah)

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER