ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 22:51

Wushu: Geleneksel Avrupa Şampiyonası


Wushu Milli Takımlar Teknik Direktörü Akif İnci, ''Şampiyonada rakiplerle mücadele ederken aynı zamanda hakemlerle de mücadele ettik'' dedi.
     Geleneksel Avrupa Wushu Şampiyonası Romanya'nın başkenti Bükreş'te sona erdi. Wushu Milli Takımlar Teknik Direktörü İnci, şampiyonanın ardından yaptığı açıklamada, ''Takım ruhuyla çalışarak 40 madalya aldık. Qinda kategorisinde Avrupa şampiyonuyuz. Genel klasmanda Avrupa ikincisiyiz. Şampiyonada Rusya'nın ağırlığı hissedildi. Avrupa değil de sanki Rusya şampiyonası yapıldı. Hakemler Rus, organizasyonda her yerde Ruslar vardı. Şampiyonada rakiplerle mücadele ederken aynı zamanda hakemlerle de mücadele ettik. Sporcularımız aslanlar gibi mücadele ettiler'' diye konuştu.
     Şampiyonaya antrenör eşi ve otistik olan 24 yaşındaki oğlu ile geldiğini ifade eden İnci, şöyle devam etti:
     ''Çocukları özürlü olan ailelere sesleniyorum, biz otistik oğlumuzu wushu ile eğittik. Çocuklarınız wushu yapsın. Engelli çocuklarınız wushu ile kendileri bazı şeyleri başaracaktır, kendini disipline edecektir. Size çok büyük katkısı olacaktır.''
    
     -İcra Kurulu Başkanı Akyüz-
    
     Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz ise şampiyonanın zorlu bir mücadeleyle başladığını belirterek, ''Avrupalıların bize karşı olan anlaşılmaz tavırlarıyla ilk günden beri mücadele ettik. Sırf bize madalya vermemek için bir çok oynama yaptılar. Dünya şampiyonası sporcumuz en az üç tane madalya alabilirdi ama başörtüsünü bahane ettiler. Bu yapılanlar çok çirkin. Bu bizim inancımızın bir gereği. Yapılanlar din ve vicdan hürriyetine bir saygısızlık. Biz bunu şiddetle kınıyoruz'' ifadesini kullandı.
     Bu arada Akyüz, madalya seremonisinin ardından Milli Takımlar Teknik Direktörü Akif İnci'nin otistik oğluna birincilik kürsüsünde sembolik olarak bir altın madalya taktı.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER