ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 15:22

Vural: "Terim'in takımın başında olmaması..."

Vural: "Terimin takımın başında olmaması..."


Sanica Boru Elazığspor, Cuma günü deplasmanda oynayacağı Galatasaray maçının hazırlıklarını tesislerinde sürdürdü. Teknik direktör Yılmaz Vural, hiçbir maçın oynanmadan kazanılmadığını belirterek, şunları söyledi:

"Kafalarda hemen her maçla ilgili bir önyargı vardır. Lider, ligde 13'üncü sıradaki takımla oynuyor, Galatasaray takımı Real Madrid'i yendi, Drogba'sıyla, Sneijder'iyle, Muslerası'yla böyle bir takım karşısında Elazığ aciz kalır, geçer üstünden gider gibi... Çoğu insanın böyle düşündüğünü düşünüyorum, ama hiç kimse bir maçı oynamadan kazanamıyor. Dolayısıyla bizim Galatasaray'la oynadığımız ilk maçı da hatırlayalım. 90 artı 3'de bir penaltı kaçırmasak maç berabere bitecek ve maçın geneline baktığımda iyi oynayan bir Sanica Boru Elazığspor vardı. Yekta'nın göbeğine çarpıp zorla ittire kaktıra attığı bir gol var. Onun dışında pozisyonları da olmadı. Yani çok iyi bir maç oynadık. Bunun da tekrarını inşallah yapacağız. Yani bizim oraya gidip, çekilerek, korkularla oynayacağımız bir maç değil. Çıkacağız, bugüne kadar hangi rakibe karşı içeride dışarıda ne yaptıysak yapacağız. Tabii ki Galatasaray takımının da bireysel oyuncu fazlalıklarını hesap ettik. Ne yapacağını planlayıp ona göre oynayacağız. O takımın kendine özel çok önemli zaafları da var, bunları değerlendirmeye çalışacağız."

Yılmaz Vural, Fatih Terim'in cezası nedeniyle takımın başında olmamasının bir avantaj olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"En önemli zaafları bir kere Fatih Hoca'ları yok başlarında. Yani bir takım lidersiz gidiyor. Dolayısıyla çok önemli bir eksikliktir. En azından lidersiz bir takımın saha içerisinde sıkıntısı olacak diye düşünüyoruz. Bizim yapacağımız taktik hamlelerin, Fatih Hoca'nın vereceği veya daha önceden söylediklerinin uygulanması, içeride bir reaksiyon verememesiyle ilgili sıkıntıları olabilir diye düşünüyoruz. Bunu bir avantaj gibi kullanmaya çalışacağız. Tabii ki önemli oyuncuları var. Bu takımla nerede oynarsak, ne bölgede yaparsak, nasıl olursa planlamasını yapacağız ve biz de oradan 3 puan almak için gidiyoruz. Bu kadar açık ve net söylüyorum. Ben de takımıma güveniyorum. Futbolun doğruları içerisinde tespitleri iyi yaparsak her takımı yenebileceğimizi düşünüyorum. O yüzden böyle bir korkumuz olmadığını da ifade etmek istiyorum. Tabii ki alınacak puanın da bizim için ne değer taşıdığının, bu hesaplama içerisinde farkına varıyoruz."

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER