ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 14:22

Vural: ''Milli takım Terim'e ve Galatasaray'a zarar veriyor''


Teknik Direktör Yılmaz Vural Milli Takımın başına Fatih Terim'in getirilmesinin hem Galatasaray'a hem de Terim'e zarar verdiğini söyledi.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bazı açılış ve organizasyonlara katılmak amacıyla bulunan Vural, kendisi ve milli takım ile ilgili basının sorularını cevapladı. Vural, Milli takımın Abdullah Avcı'yla başarılı bir dönem geçirmediğini turnuvanın bitmesine 4 maç kala siyasi iradenin müdahalesiyle Fatih Terim'in göreve geldiğini söyledi. Vural Terim'e verilen milli görevi kastederek, "Hepimizden eleştiri aldı kritize edildi. Çünkü bir kulüp hocasının aynı zamanda milli takımı çalıştırmasının pek mümkün olmadığını gördük. Hem Galatasaray bu konuda sıkıntıya girdi hem de Fatih Hocamız sıkıntıya girdi.'' dedi.

Birçok antrenörün bu duruma karşı çıktığını ifade eden Vural, Türkiye'de artık milli takımı çalıştıracak kapasitede çok sayıda antrenörün bulunduğunu söyledi.

BAŞARIRSAK MUCİZE OLUR

Milli takımın 2014 yılında Brezilya'da yapılan 2014 Dünya Kupası Finalleri'ne gitme şansını da değerlendiren Vural, ''Başarırsak bir mucize olur. Bu mucize de gerçekleşebilir. Çünkü Fatih Terim daha önce benzer mucizeleri gerçekleştirdi.'' dedi.

Terim'in milli takımın başında Avrupa üçüncüsü olduğunu hatırlatan tecrübeli teknik adam, ''Onunla birlikte milli takım bir ruh buluyor. Bir heyecan buluyor bir disipline kavuşuyor.'' diye konuştu.

TEKLİF YOK AMA AZERBAYCAN MİLLİ TAKIMI NEDEN OLMASIN

Azerbaycan milli takımının başına geçeceğine ilişkin basında yer alan haberlere de değinen Vural Azerbaycan Futbol Federasyonu tarafından herhangi bir teklifin olmadığını söyledi. Yapılması muhtemel tekliflere de açık kapı bırakan Vural, teklif gelirse memnun olacağını sözlerine ekledi.

Bu arada Yılmaz Vural Bakü'de Türk futbol okulunun açılışınada iştirak etti. Okulun açılış törenine Vural ile birlikte Teknik Direktör Güvenç Kurtar eski güreşçiler Ahmet Taşçı ve Kadir Birlik'te katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER