ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 20:23

Vücut Geliştirmede 13 sporcu finale kaldı


Avrupa Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Şampiyonası Moldova’da düzenleniyor. Türk Milli Takımı 30 kişilik ekiple katılıyor. İlk günkü elemelerde 13 sporcu finale adını yazdırdı.

Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası Kişinev’de başladı. Türk sporcular Klasik Vücut ve Vücut dallarında mücadele veriyor. Yedi pozda 5 temel kas gelişiminin ve simetrik oranların incelendiği müsabakalarda Türk takımı hedefi Avrupa şampiyonluğu olarak belirledi.

Klasik Vücutta -168 cm Boy ile Abdulgani Erbezirgan, - 171 cm Sinan Baba ve Kubilay Korkmaz, - 180 cm Ali Emre ve Serdar Teker finale kalmayı başardı. Bayanlar kategorisinde 55 kg ile Ayşe Senem Serhatlı final yolunu açtı.

Vücut geliştirmenin ağır sıkletlerin yarıştığı kategoride; 70 kg'da Kenan Yıldız, - 75 kg Mustafa Genç, 80 kg Mahmut Irmak, - 85 kg Cengizhan Iğdır, 95 kg Görkem Gürsoy - 100 kg Melih Emre finale adını yazdırdı. Çiftler kategorisinde Melih Emre ve Ebru Çalışkan finale yükseldi.

Milli Takım Teknik Direktörü Koray Girgin, ''Milli takım 13 kişiyi finale taşıdı. Çok iyi bir başarı yarını bekliyoruz.'' diyerek ümitli olduklarını ifade etti.

Toplam 28 ülkeden 146 sporcunun katıldığı finaller yarın saat 15.00'te yapılacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER