ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 14:52

Voleybolda erkekler ligi


Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi'nde Arkas Spor, ligde ilk devrenin bitimine bir hafta kala namağlup liderliğini koruyor.
     Ligde 10. hafta maçları tamamlanırken, sahasında 4 Eylül Belediye'yi 3-0 yenen İzmir ekibi, rakipleriyle arasındaki puan farkını koruyarak ilk devreyi lider bitirmeyi garantiledi.
     Deplasmanda Halkbank'a 3-2 yenilerek haftayı 1 puanla kapatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bir basamak gerileyerek averajla 3. sırada yer aldı. Gümüşhane Torul Gençlik'i 3-1 yenen Maliye Milli Piyango, averajla 2. sıraya yükselirken Galatasaray'ın 4, Halkbank'ın 5 ve Fenerbahçe Grundig'in 6. sıradaki yeri değişmedi.
     Ligde ilk devre 22-23 Aralık tarihlerinde yapılacak 11. hafta maçlarıyla sona erecek ve 2. devre 12 Ocak 2013'de başlayacak.
    
     -10. hafta sonuçları-
    
     Gümüşhane Torul Gençlik - Maliye Milli Piyango: 1-3 (26-24, 21-25, 14-25, 19-25)
     Greenwich Saat TED Kolejliler - Çankaya Belediyesi ANKA: 1-3 (25-21, 24-26, 24-26, 22-25)
     Yenişehir Belediyesi - Galatasaray: 0-3 (16-25, 10-25, 16-25)
     Fenerbahçe Grundig - Ziraat Bankası: 3-1 (25-20, 20-25, 25-23, 25-23)
     Arkas Spor - 4 Eylül Belediye: 3-0 (25-19, 25-14, 25-20)
     Halkbank - İstanbul Büyükşehir Belediyesi: 3-2 (21-25, 21-25, 25-19, 25-20, 15-13)
    
     -Puan durumu-
    
     Takımlar O G M AS VS P
     -----------------------------------------------------------
     1.Arkas Spor 10 10 0 30 6 27
     2.Maliye Milli Piyango 10 8 2 25 12 22
     3.İstanbul Büyükşehir Belediyesi 10 7 3 26 14 22
     4.Galatasaray 10 7 3 25 15 21
     5.Halkbank 10 6 4 24 17 19
     6.Fenerbahçe Grundig 10 5 5 22 19 16
     7.Gümüşhane Torul Gençlik 10 4 6 15 21 13
     8.4 Eylül Belediye 10 3 7 13 22 11
     9.Çankaya Belediyesi ANKA 10 3 7 13 24 9
     10.Yenişehir Belediyesi 10 3 7 13 26 8
     11.Greenwich Saat TED Kolejliler 10 3 7 14 25 7
     12.Ziraat Bankası 10 1 9 9 28 5
    
     -11. hafta programı-
    
     22 Aralık Cumartesi:
     16:00 İzmir (Atatürk) Arkas Spor - Yenişehir Belediyesi
     23 Aralık Pazar:
     14:00 Ankara (Başkent) Çankaya Belediyesi ANKA - Halkbank
     15:00 İstanbul (Burhan Felek) Galatasaray - Gümüşhane Torul Gençlik
     16:00 Ankara (Başkent) Maliye Milli Piyango - Greenwich Saat TED Kolejliler
     17:00 Sivas (4 Eylül) 4 Eylül Belediye - Ziraat Bankası
     17:30 İstanbul (Haldun Alagaş) İstanbul Büyükşehir Bld. - Fenerbahçe Grundig

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER