ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Aralık 2012 Pazartesi 16:09

Voleybol Lig Kurulu seçimle belirlendi

Voleybol Lig Kurulu seçimle belirlendi


İki yıl boyunca görev yapacak Voleybol Lig Kurulu, Ankara’da yapılan seçimle belirlendi. Lig Kurulu toplantısına Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Özkan Mutlugil, Başkan Vekilleri Mehmet Akif Üstündağ ve Mustafa Ekşi ile TVF Yönetum Kurulu Üyesi Ahmet Üstündağ ile 1., 2., 3. Lig kulüplerinin temsilcileri katıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, seçimden önce yaptığı konuşmada, işlerliği olan, faal bir kurul oluşturmayı istediklerini belirtti. Seçilsin ve orada kalsın mantığı ile hareket etmediklerini bildiren Mutlugil, "Lig Kurulu’nun çalışmasını, bizim göremediğimiz sorunları saptayıp çözüm önerileri ile Federasyonumuza bildirmesini istiyoruz.” dedi.

Türkiye’deki voleybol liglerinin Avrupa’daki sayılı liglerden biri olduğunun altını çizen Mutlugil, “Bunun temelinde, kulüplerimizin sistemli bir şekilde yaptıkları yatırımlar var. Ligin kalitesi, uluslararası başarıları da beraberinde getirecektir.” diye konuştu.

Lig Kurulu'nda TVF Başkanı ve Liglerden Sorumlu Başkan Yardımcısı doğal üye olarak görev yapıyor. İki yılda bir yapılan Lig Kurulu’na bayan ve erkek birinci ligleri 3’er, ikinci lig kulüpleri 2’şer, üçüncü lig kulüpleri de 1’er üye veriyor.

Seçim sonucunda Lig Kurulu şöyle oluştu: "Asil üyeler: Özkan Mutlugil (TVF Başkanı), Mehmet Akif Üstündağ (TVF Başkan Vekili), İrfan Aktürk (Numune Spor), Aslan Bakır (Silvan Gençlik), Salih Yıldız (Çanakkale Belediyesi), Tolga Kantarcı (Karşıyaka), H. İbrahim Özdemir (Kahramanmaraş Belediye), Abdullah G. Mert (Belediye Plevne), Sacit Basmacı (Eczacıbaşı Vitra), Mehmet Cibara (Galatasaray Daikin), Ali Ergenç (Sarıyer Belediye), Emine Dilek Aktürk (Ziraat Bankası), Selahattin Süleymanoğlu (Halkbank), Mehmet Soylu (İstanbul Büyükşehir Belediyesi).

Yedek üyeler: Sırrı Bağrıyanık (İbrahim Turhan Lisesi), Fikret Daş (Niğde Bor Belediyesi), Necati Çakan (Maliye Okulları), Nedim Erçetin (Pursaklar Voleybol İhtisas), Adem Tayyar (İnegöl Belediyesi), Nadir Akalın (İBA Kimya TED Kolejliler), Ahmet Polat (4 Eylül Belediye), Evren Özdemir (Gümüşhane Torul Gençlik)."

Lig Kurulu seçimlerinin ardından kulüplerin sorunları ve çözüm önerileri değerlendirildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER