ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Mart 2014 Perşembe 00:44

Voleybol: Erkekler CEV Challenge Kupası Finali


Voleybol Erkekler CEV Challenge Kupası finali ilk maçında, Fenerbahçe Grundig, deplasmanda Andreoli Latina'ya 3-2 yenildi.
Büyük çekişmeye sahne olan ilk seti 32-30 ile hanesine yazdıran Fenerbahçe Grundig, ikinci sette de oyunun kontrolünü alarak Fonteles ve Milkovic'in sayılarıyla seti 25-18 aldı ve durumu 2-0'a getirdi.
Üçüncü sette de İbrahim, Arslan, Fonteles'in sayılarıyla ikinci teknik molayı önde geçen sarı lacivertli takım setin son bölümünde üstünlüğünü ev sahibi takıma kaptırdı. Fenerbahçe Grundig'I savunmada hataya zorlayan İtalyan temsilcisi, 3. seti 26-24 alarak maçta durumu 1-2 yaptı.
Dördüncü sette, üçüncü seti almış olmanın moraliyle oyundaki üstünlüğünü kabul ettiren Andreoli Latina, Fenerbahçe Grundig'in hücumda istediği sayıları alamamasını iyi değerlendirerek seti 25-21 aldı ve karşılaşmayı, final setine taşıdı.
Final setine hırslı başlayan sarı lacivertliler, Marshall ve Fonteles'in smaçlarıyla sayılar bulurken servisteki hatalarla farkı açamadı. Teknik molayı 8-6 önde geçen Fenerbahçe Grundig, savunmadaki basit hatalar nedeniyle üstünlüğünü devam ettiremedi ve son anları büyük çekişme içinde geçen seti 16-14, maçı da 3-2 kaybetti.
Karşılaşma sonrası ev sahibi Andreoli Latina oyuncuları ve taraftarları büyük sevinç yaşadı.
Fenerbahçe Grundig deplasmanda Andreoli Latina'ya 2-0 önde götürdüğü maçı 3-2 kaybederek 29 Mart Cumartesi günü oynanacak rövanş maçına avantajlı skorla çıkma şansını yitirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER