ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2014 Cumartesi 13:40

Voleybol antrenörü Gökhan Yılmaz'dan uluslararası başarı


ABD'de görev yapan Türk voleybol antrenörü Gökhan Yılmaz, Kuzey Karolina eyaletine bağlı Charlotte bölgesi takımlarından Charlotte 49ers Voleybol Takımı'nın başantrenörlüğüne getirildi.
Voleybol Federasyonu'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 6 yıldır Florida Eyalet Üniversitesi Voleybol Takımı'nın antrenörlüğünü yapan Yılmaz, Charlotte 49ers Voleybol Takımı'yla anlaştı.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Yılmaz, yeni görevinin kendisini için bir fırsat olduğunu belirterek uzun zamandır 1. klasmanda baş antrenörlük yapmak istediğini kaydetti.
Takımla çalışmalara başladığını ifade eden Yılmaz "Bir rüyanın gerçek olması gibi bir şey bu. Teknik ekibi ve programları oluşturuyoruz. Burada çok kaliteli konferans maçları oynanıyor, iyi bir eğitim hayatı ve sosyal hayat aktiviteleri var. Çok iyi konferans karşılaşmaları oynayacağımıza inanıyorum. Amerika gibi her olimpiyatta derece yapan bir voleybol ülkesinde Türk voleybolunu ve Türk antrenörlerini en üst seviyede temsil ettiğim için çok gururluyum" ifadelerini kullandı.
Antrenörlüğe 2002-2003 yıllarında Western New Mexico'da ve 2003-2004 yıllarında Cameron Üniversitesi'nde yardımcı antrenör olarak başlayan Yılmaz, ABD'ye gitmeden önce, Eczacıbaşı ve Galatasaray gibi kulüplerde görev yaptı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER